Reklama

Przy budowie S5 zawaliło się rusztowanie. Trzy osoby poszkodowane

fot. Marcin @ Poznań-Leszno
fot. Marcin @ Poznań-Leszno

Podczas budowy nowego wiaduktu nad torami doszło do wypadku. Rusztowanie pochyliło się i zahaczyło o trakcję. Ruch pociągów wstrzymany do odwołania

Upadek rusztowania w Klonówcu, miejscowości w powiecie leszczyńskim, miał miejsce około godz. 15:00. Konstrukcja pochylając się, zahaczyła o trakcję kolejową. W chwili upadku znajdywały się na niej trzy osoby. Straż pożarna, która wysłała na miejsce trzy zastępy informuje o trzech osobach poszkodowanych, z urazami kończyn dolnych. W internecie natomiast, m.in. na twitterowych profilach "Strazacki.pl" i "Poznań-Leszno", pojawiła się wiadomość o jednym robotniku ze złamaną nogą.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Prócz strażaków na miejscu jest także zespół ratownictwa medycznego. Na trasie Leszno-Lipno Nowe ruch został wstrzymany całkowicie i do odwołania.

To nie pierwsze kłopoty w ostatnich dniach, z którymi musi się borykać PKP. Pisaliśmy o nich także w czwartek i piątek, m.in. w artykułach: "Kłopotów kolei na trasie Poznań-Wrocław ciąg dalszy. Tym razem wykoleił się" i "Kolejny pociąg relacji Gdynia-Wrocław zepsuł się. Stoi w polu, 40 km od Poznania".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
15.11 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro