Reklama
Reklama

Pomnik "Nierozpoznani" na Cytadeli również przystrojony koszulkami z napisem "KON-STY-TUC-JA"

fot. Sławomir Majdański
fot. Sławomir Majdański

Rzeźba Magdaleny Abakanowicz w sobotni poranek została włączona przez działaczy KOD do bieżącej walki politycznej.

Ubieranie pomników w koszulki z napisem "KON-STY-TUC-JA" to element akcji Komitetu Obrony Demokracji. Wszystko zaczęło się od pomniku Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. Potem przyszedł czas na kolejne monumenty w różnych częściach kraju. Tym razem wybór padł na rzeźbę światowej sławy artystki, Magdaleny Abakanowicz. Pomnik stojący na poznańskiej Cytadeli od 16 lat, został odsłonięty w ramach obchodów 750-lecia lokacji Poznania. 112 antropomorficznych rzeźb bez głów, ustawionych jest na linii Poznań-Warszawa. Każda statua zmierza w inną stronę.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


W mediach pojawiły się doniesienia, jakoby w sprawie przystrojenia rzeźby koszulkami przez KOD, miała interweniować policja. Andrzej Borowiak, rzecznik Wielkopolskiej policji nie potwierdza tych informacji. - Obecność policji wiąże się z odbywającym się tam zgromadzeniem, jednak w sprawie koszulek nie dostaliśmy żadnego zgłoszenie, więc też nie interweniowaliśmy - podkreśla Borowiak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
17.54 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro