Reklama
Reklama

MPK zdecydowało o usunięciu tęczowych chorągiewek z tramwajów!

fot. Lusia
fot. Lusia

Na profilach w mediach społecznościowych MPK Poznań pojawiło się oświadczenie w sprawie tęczowych chorągiewek, w którym pada zapowiedź: "Jutro na tramwajach ich już nie zobaczymy".

- Tęczowe chorągiewki które pojawiły się dzisiaj na poznańskich tramwajach wywołały wiele kontrowersji i burzliwych emocji. Przeważały wśród nich głosy negatywne - czytamy w oświadczeniu MPK. - Te krytyczne opinie docierały do nas ze strony pasażerów, których zdanie najbardziej dla nas się liczy, bo komunikacja jest dla ludzi i jesteśmy szeroko otwarci na ich potrzeby i oceny - tłumaczą miejscy przewoźnicy.

O zdjęciu chorągiewek zadecydowało także zdanie pracowników przedsiębiorstwa. - Szanujemy również opinie naszych motorniczych, którzy wyrazili swoją dezaprobatę wobec takiego przedsięwzięcia biznesowego - kontynuują oświadczenie. W Internecie pojawiło się nawet pismo jednego z motorniczych, który odmówił pracy w tramwaju przystrojonym tęczową flagą. W odpowiedzi od dyspozytora usłyszał, że ma zatem wziąć wolne.

Kilka godzin wcześniej przed pojawieniem się oświadczenia prezydent Jacek Jaśkowiak również poniekąd odciął się od umieszczenia tęczowych chorągiewek. - Rozmawiałem dzisiaj z prezesem MPK, Wojciechem Tulibackim i mnie te chorągiewki nie rażą, ale przekazałem prezesowi, ze warto byłoby się zastanowić, czy nie powinna tutaj MPK przemyśleć swojej strategii - stwierdził Jaśkowiak.

Pierwsze komentarze pojawiające się w internecie po wolcie MPK w sprawie chorągiewek nie należą do przychylnych - Heh, bardzo ciekawe rozwiązanie. Paradoksalnie osoby negatywnie odnoszące się do pomysłu Państwu tego nie zapomną. Ci wspierający inicjatywę również - pisze jeden z użytkowników Facebooka pod postem na stronie MPK Poznań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
11.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
19.82 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro