Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 -3
Reklama

Po czwartkowej wichurze na południu Wielkopolski straty szacowane są na kilkaset tysięcy zł

sw
piątek, 10.08.2018 r.
godz. 18.18
sw | piątek, 10.08.2018 r., godz. 18.18
Po czwartkowej wichurze na południu Wielkopolski straty szacowane są na kilkaset tysięcy zł
fot. czytelnik wlkp24.info

Kilkanaście zerwanych dachów, dziesiątki połamanych drzew i zniszczony cmentarz - taki jest bilans burzy, która przeszła przez powiaty ostrowski i ostrzeszowski.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1023 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1031 hPa
POJUTRZE
pogoda
13°C 1031 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Jak informuje portal wlkp24.info strażacy byli wzywani kilkadziesiąt razy, przede wszystkim do zabezpieczania budynków, z których wiatr zerwał dachy. Wichura nie oszczędziła także drzew, niektóre wyrywając wraz z korzeniami. To właśnie wyrwane drzewa uszkodziły pomniki na cmentarzu w Gostyczynie, zablokowały też wiele dróg. Na szczęście nikt w wyniku działalności żywiołu nie ucierpiał, jednak straty materialne są bardzo duże. W powiecie ostrzeszowskim szacuje się je na 200 tys. zł, ale w pozostałych południowych powiatach nie były one miejsze.


W samych tylko Nowych Skalmierzycach wichura zerwała 12 dachów. Jeden został zerwany całkowicie, pozostałe uszkodzone. - W usuwaniu skutków tych zdarzeń wzięło udział 15 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz 17 zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej. Łącznie ze skutkami żywiołu walczyło prawie 130 strażaków - informuje rzecznik ostrowskiej PSP.

Reklama