Zwichrowane celowniki nie przeszkodziły gospodarzom, Kolejorz w trudnej sytuacji. KRC Genk - Lech Poznań 2:0

W pierwszym meczu 3. rundy eliminacji Ligi Europy Lech Poznań przegrał na wyjeździe z belgijskim KRC Genk,

Początek spotkania w wykonaniu gości mógł się podobać. Piłkarze trenera Djurdjevicia grali bardzo agresywnie, nie zostawiali rywalom zbyt dużo miejsca i starali się szybko rozbijać ich ataki. Owszem, zdarzały się drobne błędy w defensywie, ale pozostawały one bez poważniejszych konsekwencji.
Gospodarze rzadko przyśpieszali, ale kiedy już to czynili, to widać było różnicę w indywidualnych umiejętnościach piłkarzy obu zespołów.
Z każdą minutą coraz bardziej widoczna była przewaga gospodarzy, a dobrze spisujący się w bramce Kolejorza Burić miał coraz więcej pracy. Pierwszym ostrzeżeniem był nieuznany gol z rzutu wolnego (jeden z graczy KRC był na spalonym), ale już w 44. minucie wszystko było w porządku. Po krótko rozegranym rzucie rożnym Malinowsky wbiegł w pole karne i mocnym strzałem z ostrego kąta dał swojej drużynie prowadzenie.
Po zmianie stron na boisku istniał właściwie tylko jeden zespół. Belgowie zdominowali Kolejorza i druga bramka wisiała w powietrzu. Wyrok zdołał odroczyć dobrymi interwencjami Burić, ale w 56. minucie skapitulował przy bramce Samaty.
Drugi gol dał KRC dużo spokoju. Trener Djurdjević szukał ratunku w zmianach personalnych, ale na niewiele się one zdały. Nawet jeśli lechitom udało się odzyskać piłkę w środku pola, to brakowało pomysłu na kreowanie gry ofensywnej.
Miejscowi natomiast konsekwentnie realizowali swój plan i co jakiś czas nękali defensywę Lecha szybkimi atakami. Linia obrony miała ogromne problemy z powstrzymaniem szybkich piłkarzy KRC i tylko brak skuteczności powstrzymał gospodarzy przed ostatecznym rozstrzygnięciem losów rywalizacji już w pierwszym meczu.
KRC było faworytem tej rywalizacji i na boisku udowodniło, że w czwartkowy wieczór było zespołem lepszym od Kolejorza. Wynik 0:2 nie przekreśla całkowicie szans piłkarzy Ivana Djurdjevicia, ale stawia ich w bardzo trudnej sytuacji. Szczególnie, że przy Bułgarskiej będą musieli atakować, a belgijski zespół ma piłkarzy idealnych do gry z kontry.
KRC Genk - Lech Poznań 2:0 (1:0)
Genk: Vuković - Maehe, Dewaest, Lucumi, Uronen, Berge, Malinovsky, Pozuelo, Trossard (Zhegrova 82"), Ndongala, Samata (Gano 65")
Rezerwowi: Aidoo, Gano, Jackers, Natić, Piotrowski, Seck, Zhegrova
Lech: Burić - Orłowski, Rogne (Vujadinović 68"), De Marco, Makuszewski (Jóźwiak 54"), Cywka, Trałka, Kostewicz, Gajos, Jevtić (Tomczyk 75"), Gytkjaer
Rezerwowi: Putnoky, Amaral, Jóźwiak, Pleśnierowicz, Tomasik, Tomczyk, Vujadinović
Bramki: Malinowsky 44", Samata 56"
Kartki: Makuszewski 25" (żółta), Rogne 48" (żółta), Kostewicz 74" (żółta), Trałka 90" (żółta)

89
Co za szczęście Lecha! Piłka trafiła w poprzeczkę, a poprawka Ndongali w obrońcę na linii bramkowej
88
Co to było? Lechici zbyt długo rozgrywali piłkę, w końcu na strzał zdecydował się Cywka, ale poślizgnął się
80
10 minut do końca, Lech ma ogromne problemy z konstruowaniem akcji
70
70 minut za nami, po przerwie gospodarze są wyraźnie lepsi od Lecha
56
Zagranie na 5. metr, Orłowski nie zdołał pokryć Samaty i napastnik KRC strzałem głową zdobył gola
56
Niestety, 2:0 dla gospodarzy
55
Znów groźnie pod bramką Lecha! Tym razem po strzale z ostrego kąta szczęścia zabrakło Pozuelo
45
Koniec pierwszej połowy spotkania. KRC Genk - Lech Poznań 1:0. Bramka: Malinowsky
41
Kolejny indywidualny błąd Rogne, szczęśliwie na razie pozostają one bez konsekwencji
39
Kolejna piłka na 5. metr, Ndongala zabrakło centymetrów do zamknięcia akcji
39
Okres przewagi gospodarzy, piłka często jest w polu karnym Lecha, brakuje tylko celnego strzału
37
Groźne dośrodkowanie w pole karne Lecha, ale Burić dobrze wyszedł z bramki i złapał piłkę
36
Pozuelo szarżował w polu karnym Lecha, ale został łatwo powstrzymany
35
W odpowiedzi na bramkę gospodarzy uderzał Trałka, ale również był na spalonym
33
Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego jeden z zawodników KRC był na spalonym. Słuszna decyzja
33
Piłka w siatce Lecha, ale arbiter nie uznał gola
30
Celny, ale bardzo słaby strzał na bramkę Buricia. Piłka w dłoniach bramkarza Kolejorza
29
Znów piłka krążyła w polu karnym Lecha, ale gospodarze nie zdołali oddać strzału
27
Starcie w polu karnym Lecha Samaty i Kostewicza, ale nie ma mowy o rzucie karnym
25
Żółtą kartką ukarany Makuszewski
24
Gospodarze wymieniali podania w rejonie pola karnego Lecha, wszystko przerwał jednak skutecznie Kostewicz
23
Ostatnie minuty pod znakiem walki w środku pola
20
Pierwsze 20 minut w wykonaniu Lecha można uznać za udane, gospodarze mieli tylko jedną dobrą okazję
18
Bardzo agresywnie grają lechici, nie dają rywalom miejsca na rozegranie, to może się podobać
16
Na spalonym Ndongala, piłka dla Lecha
15
Było blisko! Zamieszanie pod bramką, Gytkjaer musnął piłkę na 5. metrze, ale nie trafił w bramkę
15
Faul na Gajosie, rzut wolny dla Lecha i okazja do dośrodkowania
14
Kibice z Poznania głośno dopingują swój zespół
12
Groźne są akcje gospodarzy, którzy mają sporo miejsca ok. 30-40 metrów przed bramką i dobrze to wykorzystują
10
Groźnie pod bramką Lecha, w dobrej sytuacji niecelnie z 16. metra uderzył Samata
9
Lewą stroną urwał się Kostewicz, ale jego dośrodkowanie okazało się zbyt mocne
8
Dobra, szybka kontra lechitów, wszystko skończyło się jednak złym uderzeniem Gytkjaera
7
Lechici agresywnie grają w środku pola, gospodarze lepiej operują piłką
5
Nie ma gola! świetna akcja gospodarzy, Pozuelo minął Buricia i zagrał przed bramkę, jeden z jego kolegów celnie uderzył, ale w ostatniej chwili piłkę wybił De Marco