Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
3 0
Reklama

Park Rataje prawie gotowy. Mieszkańcy już widzą pewne niedociągnięcia

j
czwartek, 9.08.2018 r.
godz. 13.40
j | czwartek, 9.08.2018 r., godz. 13.40
Park Rataje prawie gotowy. Mieszkańcy już widzą pewne niedociągnięcia
fot. Halina P.

Prace przy budowie Parku Rataje mają się zakończyć w połowie września. Mieszkańcy dostrzegają już jednak pewne niedociągnięcia – to między innymi uschnięte drzewka czy zbyt niska roślinność.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1023 hPa
JUTRO
pogoda
3°C 1017 hPa
POJUTRZE
pogoda
5°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Jak już wcześniej informowaliśmy w większości z terenu można już korzystać. W środę na stałe uruchomiono już fontannę. Opinie mieszkańców Rataj są jednak podzielone. Część z nich skarży się na nieprzemyślany dobór gatunków roślin. Pod drzewami zasadzono malutkie roślinki, które gniły. Obecnie wyrasta między nimi lebioda. Chwast ten jest w takiej ilości że zasłania te malutkie roślinki – wskazuje nasza czytelniczka. Problemem ma być także brak zacienienia na betonowym placu. Mieszkańcy dostrzegają też uschnięte drzewka.

Niestety, park padł już też ofiarą pierwszych aktów wandalizmu i kradzieży roślin.

Władze Poznańskich Inwestycji Miejskich twierdzą, że te ubytki na swój koszt uzupełni wykonawca parku, który przez pięć lat będzie zobowiązany pielęgnować roślinność w parku. Gorzej z aktami wandalizmu i kradzieży - w takich wypadkach mowa nie obejmuje rekompensaty nasadzeń przez wykonawcę.

Budowa całego kompleksu zakończy się jeszcze w tym roku. Liczymy, że w połowie września powinniśmy zakończyć wszystkie prace, a później już tylko rozliczać inwestycje. To już nie będzie widoczne dla mieszkańców – mówi Jaromir Weigel, wiceprezes Poznańskich Inwestycji Miejskich.

W parku lada moment pojawi się parowóz i wagon restauracyjny – choć to jeszcze nieoficjalne informacje może to nastąpić nawet dzisiejszej nocy.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama