Reklama
Reklama

Różaniec w kontrze do Marszu Równości. Poznańscy katolicy zapowiadają na sobotę publiczną modlitwę

fot. archiwum, Włodzimierz Hoppel

Sobotni Marsz Równości wywołuje sporo kontrowersji. Zwolennicy tradycyjnego modelu rodziny obok miejsca rozpoczęcia marszu planują wspólną modlitwę.

Inicjatorami akcji są działacze Fundacji Pro Prawo do Życia i Młodzież Wszechpolska, oraz poznańskiego oddziału Ruchu Narodowego. Do wspólnej modlitwy ma dojść w sobotę, 11 sierpnia, o godz. 13:30, na skrzyżowaniu ul. Ewangelickiej i Mostowej, czyli tuż obok miejsca rozpoczęcia marszu. Zaproszenie na gremialne odmawianie różańca pokrywa się poniekąd z rozpoczęciem tęczowego wydarzenia, którego start zapowiedziano na 14:00.

- My, katolicy, nie możemy pozostać bierni na uderzanie w tradycyjną rodzinę, moralność naszych dzieci i prawo życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci - twierdzą organizatorzy modlitwy.

- Wielu świętych kościoła potwierdziło, że potężną bronią przeciwko złu jest różaniec. Wierzymy, że Maryja, błagając swojego Syna, powstrzyma promocję aktów homoseksualnych, deprawacji dzieci i innych grzechów jako normalności, realizowaną pod przykrywką pseudotolerancji, pseudorówności i edukowania - czytamy w komunikacie prasowym, dotyczącym akcji.

Po odmówieniu różańca, odbędzie się przemarsz ulicami Poznania, który ma być wyrazem sprzeciwu wobec Marszu Równości, który zdaniem prawicowych organizatorów zagraża rodzinie i ideologii małżeństwa.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
12.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro