Reklama
Reklama

Będzie nowa szkoła w Tarnowie Podgórnym

fot. powiat.poznan.pl
fot. powiat.poznan.pl

W jednej z najdynamiczniej rozwijających się gmin w powiecie poznańskim powstanie Zespół Szkół Technicznych. Inwestycja ma wartość 40 mln zł.

-Trzeba wziąć pod uwagę, że w pobliżu, powiat poznański prowadzi już szkołę w Rokietnicy, która kształci w konkretnych zawodach. Dlatego nowa placówka w Tarnowie Podgórnym ma uzupełniać tę ofertę, a nie konkurować z innymi - wyjaśnia Jan Grabkowski, starosta poznański. Wtóruje mu wójt Tadeusz Czajka, dodając: - Chcemy wypełnić lukę i przede wszystkim kształcić w zawodach, które mogą być przydatne w naszej gminie. Obserwujemy bowiem duże zapotrzebowanie na fachowców. Szkoła ma mieć charakter ponadlokalny.

Gmina, w której gestii leży wybudowanie placówki, wykupiła już 2,7 ha pod nową szkołę. Oprócz samego budynku szkoły, ma powstać także hala sportowa z widownią, wraz zespołem boisk. Gmina szacuje, że w zespole szkół naukę pobierać ma jednocześnie około 400 uczniów. - Na początek planowana jest 3-letnia szkoła branżowa pierwszego stopnia i 5-letnie technikum - oznajmia wójt Czajka. Według założeń, 1 września 2019 r. szkoła będzie już gotowa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro