Reklama

Poznański Uniwersytet Przyrodniczy doceniony w prestiżowym rankingu jako jedyny w Polsce

fot. drewno.pl

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu znalazł się na światowej liście Shanghai Ranking's Global Ranking of Academic Subjects 2018.

Rodzime uczelnie wyższe nie cieszą się zbyt dużym poważaniem w świecie. Panuje nawet przekonanie, że nie ma co ich nawet szukać w na pierwszych kilkuset miejscach w zestawieniach najlepszych placówek dydaktycznych. Ta obiegowa opinia nie dotyczy poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. W najważniejszym na świecie (obok World Times Higher Education World oraz World University Quacquarelli Symonds (QS)) rankingu uniwersyteckim UP Poznań został uwzględniony w trzech kategoriach. W dziedzinie Food Science & Technology poznańska uczelnia uplasowała się na miejscu 151-200 z wynikiem 41,6 pkt. W kategorii Veterinary Sciences - zajęła miejsce 201-300 uzyskując 23 pkt.. Jeśli zaś chodzi o Agricultural Sciences, przypadło jej miejsce 301-400 z 42,7 punktami. Jest to najlepszy wynik z wszystkich polskich placówek edukacyjnych.

#wonderlandpolska Najlepszy barber w Swarzędzu! Najlepszy barber w Poznaniu! Depilacja woskiem do usługi barberskiej -50% od ceny regularnej tylko do 30 maja! Zarezerwuj wizytę już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA


Na sukces niegdysiejszej Akademii Rolniczej złożyły się m.in. liczba publikacji naukowych oraz ich cytowań w danej dziedzinie, procentowy udział zagranicznych autorów w publikacjach, liczba artykułów zamieszczonych w najważniejszych czasopismach naukowych i referatów wygłoszonych na konferencjach naukowych, oraz liczba pracowników, którzy otrzymali znaczącą nagrodę w określonej dziedzinie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
3℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
18.67 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro