Reklama
Reklama

Miasto zapowiada odkryty basen na os. Piastowskim, skejci protestują

fot. CYRYL
fot. CYRYL

Sukces kąpieliska w parku Kasprowicza skłonił miasto do zapowiedzi budowy nowych otwartych basenów. Jeden z nich ma powstać na miejscu skate-parku.

- Obiekty sportowe i rekreacyjne powinny być jak najbliżej miejsca zamieszkania i nauki. Poprzednie władze miasta nie dostrzegały takiej potrzeby. Duże kompleksy kąpielowe mają swoich zwolenników, ale ich dostępność jest ograniczona. Nie wszyscy mieszkańcy mogą łatwo z nich korzystać - mówi Jacek Jaśkowiak.

Jednym z zapowiadanych przez miasto nowych obiektów rekreacyjnych ma być basen pomiędzy os. Piastowskim, a Wartą, który - jak twierdzi miasto - zostanie wybudowany w miejscu, w którym przez lata basen już był. W czasach jego świetności korzystało z niego tysiące poznaniaków. Ze względu na zły stan i problemy techniczne basen w końcu został zamknięty. Na jego miejscu, w 2009 r powstał skate-park "Wyspa", który funkcjonuje do dzisiaj.

- Jako użytkownicy tego skateparku nie zgadzamy się na takie działania a pieniądze które miałyby zostać przeznaczone na przebudowę na basen powinny być przeznaczone na odbudowę i remont skate-parku - twierdzą skejci, korzystający z "Wyspy", która dziś funkcjonuje w okrojonym stopniu w stosunku do założeń. Jednak ich facebookowy apel o niezmienianie przeznaczenia obiektu nie cieszy się dużym powodzeniem w sieci. W założonym w środę facebookowym wydarzeniu swój udział zapowiedziało do tej pory zaledwie 80 internautów.

Miasto planuje zakończyć budowę nowego otwartego basenu przed przyszłorocznym sezonem letnim. Podobny obiekt ma zostać także wybudowany na os. Zwycięstwa. Jego oddanie do użytku nastąpi jednak później.

  • Aktualizacja
    środa, 8.08.2018 r., godz. 19.06
    Aktualizacja
    środa, 8.08.2018 r., godz. 19.06
    Udział w opublikowanym w środę popołudniu wydarzeniu "NIE dla zamknięcia skateparku Wyspa" zadeklarowało już 261 osób. - Potrzebujemy czasu na zorganizowanie się, myślimy jeszcze jak się zachować w tej sytuacji bo jest to dla nas ogromne zaskoczenie i cios - mówi jeden ze skejtów zaangażowanych w obronę obiektu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
24℃
13℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.30 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro