Reklama

Oprócz Marszu Równości zgłoszono ponad 30 manifestacji, m.in. "pochód miłośników piwa"

fot. Grzegorz Pożarski
fot. Grzegorz Pożarski

W sobotę na ulicach Poznania odbędzie się kolejny Marsz Równości. Swoje manifestacje planują również jego przeciwnicy.

"Gazeta Wyborcza" informuje, że odwołania imprezy domagali się działacze Młodzieży Wszechpolskiej. Ich zdaniem Marsz Równości zgłoszono 31 dni przed jego terminem, choć według prawa można to zrobić najwcześniej 30 dni przed wydarzeniem.

Organizatorzy Marszu Równości po kilku dniach wycofali jednak zgłoszenie i dokonali nowego, już ze zmienioną trasą. Formalnie nie ma więc przesłanek do odwołania imprezy.

Swój przemarsz zgłosiła Młodzież Wszechpolska. W kilku miejscach jego trasa krzyżuje się z trasą tęczowego pochodu, jednak policja nie zgłosiła w tej sprawie zastrzeżeń.

Według "Wyborczej" na sobotę zaplanowano jeszcze dwa marsze: "Gdańscy meleksiarze za normalną rodziną" w rejonie Wildy, Dębca i Grunwaldu oraz "Pochód zwolenników piwa Special w opozycji do picia wódki" na Ratajach.

Pozostałe 30 zgromadzeń ma charakter stacjonarny. Zgłaszały je głównie osoby fizyczne, zwykle zameldowane poza Poznaniem. Odbędą się one w rejonie trasy Marszu Równości. Policja przypuszcza, że mogą one być próba zakłócenia tęczowego pochodu i zapowiada, że wszystkie wydarzenia będą przez nią zabezpieczone.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro