Reklama
Reklama

Pijany i bez prawa jazdy wracał z dyskoteki. Uderzył w radiowóz

fot. policja

W sobotnią noc policjanci z Miejskiej Górki zostali powiadomieni o pijanym kierowcy, który porusza się po terenie gminy.

Informacje o pijanym kierowcy przekazał dyżurnemu anonimowy zgłaszający. We wskazany przez niego rejon natychmiast skierowano radiowóz -W pewnym momencie policjanci zauważyli, że z naprzeciwka jedzie pojazd pasujący do opisu przekazanego w zgłoszeniu. Natychmiast za nim zawrócili. Pojazd jechał zygzakiem i zjeżdżał na pobocze. Sygnalizował zamiar skrętu w prawo, a jechał prosto - relacjonuje miejscowa policja.

Policjanci natychmiast podjęli próbę zatrzymania Audi, a kiedy próbowali zbliżyć się do samochodu, kierowca nagle skręcił i uderzył w radiowóz. Na tym zakończyła się jego jazda -Okazało się, że samochodem kierował 32-letni mieszkaniec gminy Krobia, który w chwili zatrzymania był pijany. Tuż po zdarzeniu miał prawie 2,3 promila, ale wynik zwiększył się do niemal 4 promili w trakcie badania przeprowadzonego w budynku Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu. Wraz z nim podróżował - również nietrzeźwy - 34-latek z gminy Kobylin, który był współwłaścicielem pojazdu. Mężczyźni wracali z dyskoteki - dodaje policja.

Szybko okazało się, że stan upojenia alkoholowego, to niejedyny problem kierowcy. Okazało się, że mężczyzna w ogóle nie posiada prawa jazdy. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW
24℃
15℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro