Reklama
Reklama

Uber będzie wymagał od swoich kierowców licencji

fot. freestocks-photos/pixabay/cc0
fot. freestocks-photos/pixabay/cc0

Uber wszedł na polski rynek cztery lata temu i od tego czasu zdobył rzesze klientów. Działalność firmy nie podoba się jednak taksówkarzom, którzy uważają kierowców Ubera za nieuczciwą konkurencję.

Taksówkarze od wejścia Ubera na polski rynek protestują przeciwko nieuczciwej konkurencji ze strony amerykańskiej firmy. Ich zdaniem kierowcy Ubera nie muszą spełnić szeregu wymogów, do których prawo zobowiązuje taksówkarzy. Jednym z takich wymogów jest między innymi konieczność posiadania licencji na przewóz osób. Jak dowiedziała się Rzeczpospolita, już wkrótce ten zarzut będzie nieaktualny -To kwestia kilku tygodni. Już od przełomu maja i czerwca br. informowaliśmy kierowców, by występowali o licencje na przewóz osób - mówi w rozmowie z redakcją przedstawiciel Ubera.

Informacje oficjalnie potwierdza przedstawiciel biura prasowego firmy -Uber zmienia sposób prowadzenia swojej działalności na całym świecie. Chcemy współpracować z polskimi miastami oraz organami administracji, by stworzyć rozwiązania, które będą służyły zarówno konsumentom, jak i kierowcom, a także odpowiadały obowiązującym regulacjom prawnym- wyjaśnia Tomasz Lachowski i dodaje, że kierowcy, którzy przed 1 sierpnia zdobyli stosowną licencję, otrzyma od firmy 3500 zł tytułem gratyfikacji i zwrotu kosztów licencji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro