Reklama

Uber będzie wymagał od swoich kierowców licencji

fot. freestocks-photos/pixabay/cc0

Uber wszedł na polski rynek cztery lata temu i od tego czasu zdobył rzesze klientów. Działalność firmy nie podoba się jednak taksówkarzom, którzy uważają kierowców Ubera za nieuczciwą konkurencję.

Taksówkarze od wejścia Ubera na polski rynek protestują przeciwko nieuczciwej konkurencji ze strony amerykańskiej firmy. Ich zdaniem kierowcy Ubera nie muszą spełnić szeregu wymogów, do których prawo zobowiązuje taksówkarzy. Jednym z takich wymogów jest między innymi konieczność posiadania licencji na przewóz osób. Jak dowiedziała się Rzeczpospolita, już wkrótce ten zarzut będzie nieaktualny -To kwestia kilku tygodni. Już od przełomu maja i czerwca br. informowaliśmy kierowców, by występowali o licencje na przewóz osób - mówi w rozmowie z redakcją przedstawiciel Ubera.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Informacje oficjalnie potwierdza przedstawiciel biura prasowego firmy -Uber zmienia sposób prowadzenia swojej działalności na całym świecie. Chcemy współpracować z polskimi miastami oraz organami administracji, by stworzyć rozwiązania, które będą służyły zarówno konsumentom, jak i kierowcom, a także odpowiadały obowiązującym regulacjom prawnym- wyjaśnia Tomasz Lachowski i dodaje, że kierowcy, którzy przed 1 sierpnia zdobyli stosowną licencję, otrzyma od firmy 3500 zł tytułem gratyfikacji i zwrotu kosztów licencji.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
1.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro