Warta Poznań zdobyła pierwsze 3 punkty!

Pierwsze zwycięstwo na boiskach Fortuna I ligi odnieśli w sobotę piłkarze Warty Poznań.

Zieloni rozpoczęli rozgrywki tydzień później niż pozostałe zespoły i na inaugurację zremisowali 1:1 z Garbarnią Kraków. Teraz do Grodziska Wielkopolskiego przyjechała Stal Mielec.
Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy. Gola zdobył Krzysztof Biegański.
W drugiej połowie goście starali się odrobić stratę, wypracowali sobie więcej okazji, chociaż ostatecznie w celnych strzałach był remis (biorąc pod uwagę cały mecz).
Najbliżej szczęścia Stal była w 71. minucie, ale rzut karny zmarnował Bartosz Nowak.
Ostatecznie kibice Warty mogli cieszyć się ze zwycięstwa, dzięki czemu Zieloni mają 4 punkty zdobyte w dwóch meczach. Za tydzień czeka ich pierwszy wyjazd: zagrają z Puszczą Niepołomice (6 pkt. w trzech meczach).
WARTA POZNAŃ - FKS STAL MIELEC 1:0 (1:0)
WARTA: 1. Adrian Lis - 2. Tomasz Dejewski, 3. Jakub Kiełb, 5. Bartosz Kieliba (c), 6. Nikodem Fiedosewicz, 7. Michał Grobelny, 14. Radosław Jasiński, 17. Artur Marciniak, 19. Krzysztof Biegański (78′ 16. Krystian Sanocki), 20. Adrian Cierpka (89; 11. Paweł Piceluk), 21. Wojciech Fadecki
STAL: 87. Seweryn Kiełpin - 4. Martin Dobrotka, 5. Marcel Gąsior, 6. Leandro (46′ 23. Krystian Getinger), 9. Andreja Prokić, 17. Bartosz Nowak, 20. Grzegorz Tomasiewicz (77′ 30. Łukasz Wroński), 22. Mateusz Spychała, 33. Maksymilian Banaszewski, 51. Rafał Grodzicki (c), 99. Sebastian Bergier (46′ 28. Sergio Mendigutxia)Rezerwowi: 29. Damian Primel, 8. Tomasz Swędrowski, 15. Arkadiusz Górka, 16. Josip Soljić,

Bramka: Biegański 21"

Takiej pogody nie mieliśmy w Wielkanoc od dawna!