Reklama
Reklama

Pierwszy w Polsce salon Tesli powstanie we Wrześni?

fot. tesla.com
fot. tesla.com

Dotychczas przewidywano, że pierwszy salon samochodów marki Tesla zostanie zlokalizowany w Warszawie, pojawiły się jednak głosy, że może on powstać przy DK 92, nieopodal Wrześni.

Taką informację podał portal poznanskie-nieruchomosci.pl, zastrzegając jednak, że jest ona nieoficjalna i pochodzi z anonimowego źródła. Byłby to nieoczekiwany zwrot sytuacji. Facebookowy profil Tesla Klub Polska podawał przecież, że pierwszy salon (a właściwie serwis, pełniący też funkcję salonu) ma powstać w Warszawie. Informator serwisu poznanskie-nieruchomosci.pl twierdzi jednak, że firma Tesla swoją ekspansję na rynek polski ma rozpocząć przy Drodze Krajowej 92, nieopodal Wrześni.

Dziennikarze portalu spekulują także na temat możliwości wybudowania fabryki Tesli w Polsce. - Decyzja w sprawie przeniesienia części produkcji koncernu do któregoś z krajów Europy została już w zasadzie podjęta przez prezesa firmy Elona Muska, a na korzyść Polski przemawia szereg czynników politycznych i ekonomicznych - przekonują poznanskie-nieruchomosci.pl.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro