Reklama
Reklama

Rośnie cena za grunty pod zabudowę jednorodzinną w Poznaniu

Według badania Emmerson Evaluation, poznańskie ceny działek pod zabudowę jednorodzinną wzrosły w ostatnim roku aż o 6% i wynoszą teraz 370 zł/m².

O badaniach firmy donosi portal ProjektInwestor.pl. Poznań jest jednym z trzech miejsc - prócz Warszawy i Wrocławia - w których ceny wzrosły aż o 6%. Nadal za m² zapłacimy najwięcej w Warszawie, na drugim miejscu pod względem wartości gruntów pod zabudowę jednorodzinną znajduje się zaś Trójmiasto. Jednak w trzecim w tym zestawieniu Poznaniu ceny rosną tak samo szybko, jak w stolicy kraju.

- Obecna dobra koniunktura na rynku gruntów pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną to naturalny trend, który jest efektem równocześnie rosnących cen gruntów deweloperskich i cen mieszkań. Podwyżki mogą czekać szczególnie lokalizacje, które są postrzegane jako modne, prestiżowe lub w niedalekiej przyszłości zyskają na popularności w związku z budową nowej infrastruktury komunikacyjnej - mówi portalowi ProjektInwestor.pl Robert Korczyński, członek zarządu Emmerson Evaluation.

I ten trend znajduje doskonałe odzwierciedlenie z sytuacją, z którą mamy do czynienia na Jeżycach. Aż 30% wszystkich transakcji gruntami przeznaczonymi pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną dotyczyło nieruchomości położonych właśnie w tej dzielnicy. Na najdroższym w tym zestawieniu działki odnotowano na Sołaczu i Golęcinie, gdzie cena za m² wynosi aż 850 zł. Na bardziej odległych od centrum terenach, jak Strzeszyn i Kiekrz, cena za m² osiąga już poziom 580 zł. W Krzyżownikach i Smochowicach jest ona odrobinę niższa.

Wysoko stoją akcję działek położonych na staromiejskich osiedlach, jak Winogrady i Winiary - tutaj cena wynosi 830 zł/m². Natomiast najniżej wycenione zostały tereny położone na Naramowicach i Morasku - 270 zł/m² oraz peryferiach Nowego Miasta, takie jak Spławie, czy Antoninek, gdzie można nabyć działkę w cenie nawet od 120 zł/m².

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
24℃
13℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.42 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro