Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 0
Reklama

Rowerowy Poznań o remoncie przejścia pod Krzywoustego: „Zmarnowana szansa”

sw
wtorek, 31.07.2018 r.
godz. 16.15
sw | wtorek, 31.07.2018 r., godz. 16.15
Rowerowy Poznań o remoncie przejścia pod Krzywoustego: „Zmarnowana szansa”
fot. Rowerowy Poznań

Remont tunelu nie poprawi sytuacji osób niepełnosprawnych, rowerzystów i rodziców z wózkami dziecięcymi, zaś droga rowerowa prowadzi donikąd - twierdzą członkowie stowarzyszenia.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1017 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1020 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

- Czy w 2018 r. można wydać z publicznych pieniędzy ponad milion złotych na remont przejścia podziemnego i nie zadbać o elementarne potrzeby osób starszych, mieszkańców poruszających się na wózkach lub rowerzystów? - zapytują członkowie stowarzyszenia Rowerowy Poznań w swoim raporcie. Ich zdaniem, właśnie z takim przypadkiem mamy do czynienia jeśli chodzi prace modernizacyjne wiaduktu pod ul. Krzywoustego. Raport jest odpowiedzią na ogłoszenie przez Poznańskie Inwestycje Miejskie przetargu na wykonanie remontu przejścia podziemnego pod ul. Krzywoustego, w ciągu ul. Milczańskiej.

- Niestety z nieznanych Stowarzyszeniu Rowerowy Poznań przyczyn usunięto z projektu rozwiązanie pozwalające skorzystać z przejścia osobom na wózkach, rowerzystom, słabszym fizycznie mieszkańcom - zauważają społecznicy. W związku z tym, rzekomą modernizację nazywają zaledwie „liftingiem rozwiązań sprzed 40 lat”, zaś powstającą tam trasę rowerową - „drogą donikąd”.

W odpowiedzi na zamieszczone przez Poznańskie Inwestycje Miejskie plany, poznańscy rowerzyści wystosowali odezwę do włodarzy: - Apelujemy do władz miasta o wstrzymanie przetargu i realizację projektu uwzględniającego potrzeby osób starszych, osób z niepełnosprawnościami i mieszkańców poruszających się na rowerze - czytamy w raporcie stowarzyszenia. - Utrwalanie w XXI w. rozwiązań, które wykluczają duże grono mieszkańców, nie powinno mieć miejsca - twierdzą rowerzyści.

Reklama