Reklama
Reklama

"Niedziela+" - Tadeusz Zysk chce rozwinąć pomysł radnego PO

Kandydat na prezydenta Poznania z ramienia Prawa i Sprawiedliwości proponuje poszerzenie obowiązującego już programu "Niedziela w teatrze".

"Niedziela w teatrze" to odpowiedź na inicjatywę Grzegorza Jury, radnego PO. Polityk Platformy Obywatelskiej zaproponował takie rozwiązanie w związku z zakazem handlu w niedzielę. Zdaniem Tadeusza Zyska to rozwiązanie jest niewystarczające. - Jaśkowiak jest prawnikiem i biznesmenem, on nie rozumie kultury i wplątuje ją w polityczne spory - ocenił na wtorkowej konferencji wydawca kandydujący na fotel prezydenta Poznania. Wtóruje mu radny PiS-u, Mateusz Rozmiarek, twierdząc, że sama idea jest słuszna, natomiast wykonanie niekoniecznie.

Działacze związani z Prawem i Sprawiedliwością chcą ten program poszerzyć. Według ich zamysłu, Niedziela+ miałaby dotyczyć wszystkich niedzielnych spektakli teatralnych (a nie jak w przypadku obowiązującego od czerwca programu, tylko niektórych), a także biletów do muzeum i na basen. Zdaniem Zyska, taka inwestycja opłaciłaby się finansowo, bo choć miasto musiałoby dopłacać połowę do niedzielnych wejściówek, to będą one tańsze i więcej osób je kupi. Ponadto, wynikałaby z tego także korzyść niematerialna, bo jak mówi kandydat na prezydenta Poznania: - Kultura decyduje o jakości życia w mieście.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wrzesień w Poznaniu pod względem pogody. I to nie jest dobra informacja
22℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
11.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro