Reklama

Będzie targowisko w Plewiskach? Oddolna inicjatywa nabiera tempa

fot. sw
fot. sw

Mieszkańcy podpoznańskiej wsi swoją ideą zarazili najpierw sąsiadów i użytkowników mediów społecznościowych, a teraz przekonali do niej wójta.

O inicjatywie Marty Pastusiak i Marcina Wolskiego poinformował Głos Wielkopolski. Temat nie jest nowy, bo pomysł, by zorganizować w Plewiskach targowisko pojawiał się od kilku lat. Dotychczas jednak brakowało osób, które postanowiłyby wzięcie odpowiedzialności za ich realizację. Sytuacja się zmieniła wraz z zaangażowaniem wspomnianej dwójki mieszkańców. Wraz z sytuacją zmieniło się też nastawienie wójta. Dotychczasowa sceptyczność Jana Brody, włodarza gminy Komorniki ustąpiła zaciekawieniu, gdy Pastusiak z Wolskim pokazali ile osób udało im się zainteresować tematem.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Wszystko zaczęło się od chęci sprzedawania kawy. Gdy Marta z Marcinem dowiedzieli się, że w okolicy nie ma miejsca, w którym mogliby sprzedawać, postanowili je zorganizować. Wkrótce okazało się, że otrzymali kilkaset odpowiedzi od ludzi zainteresowanych tak zakupami, jak sprzedażą na targowisku. Inicjatorzy akcji przedstawili wójtowi plan przedsięwzięcia, który przedstawił im dwie możliwe lokalizacje targowiska i zaproponował, by starali się o pieniądze z budżetu obywatelskiego. Najprawdopodobniej właśnie taką drogą Marta z Marcinem spróbują zrealizować swój projekt.

W zamyśle targ ma być miejscem, w którym mieszkańcy Plewisk będą mogli sprzedawać własne wyroby i plony. W planie jest też utworzenie strefy jedzeniowej, w której serwowane mają być gotowe posiłki. Miejscu towarzyszyć ma także strefa rekreacji i zabaw dla dzieci.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
11.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro