Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -6
Reklama

Poznaniacy gremialnie szyją tęczowe przejście dla pieszych

poniedziałek, 30.07.2018 r.
godz. 19.40
| poniedziałek, 30.07.2018 r., godz. 19.40
Poznaniacy gremialnie szyją tęczowe przejście dla pieszych
fot. Włodzimierz Hoppel

Na plac Wolności z inicjatywy Społecznej Kolacji Prawo do Miasta zebrali się ludzie, którzy chcą pomóc przy tworzeniu tęczowego przejścia.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1036 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1045 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1040 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

- Przejście dla pieszych w kolorach tęczy rozwijamy na trasie do i z Dworca Głównego, w jego bezpośrednim sąsiedztwie. To przekaz gościnności naszego miasta - witamy was nasi goście, skądkolwiek przybywacie czujcie się u nas dobrze, nasze miasto jest dla was otwarte - tłumaczą swoją inicjatywę społecznicy z kolacji Prawo do Miasta. Powyższe zdanie jest fragmentem opisu wydarzenia, które polegać ma na gremialnym szyciu tęczowej tkaniny, która 11 sierpnia zostanie rozwinięta na przejściu dla pieszych w pobliżu dworca.

- Oznaczając jedno jedyne przejście dla pieszych, i to tylko na czas Marszu kolorami tęczy, chcemy publicznie zamanifestować jak ważne jest dla nas, by Poznań był miastem TOLERANCJI, miastem OTWARTYM i miastem RÓWNYCH szans dla wszystkich, także INNYCH – nie tylko ze względu na ich orientację seksualną - czytamy dalej w opisie wydarzenia.

Pomysł nie jest nowy, a raczej jest kontynuacją projektu sprzed czterech lat, którego ostatecznie nie udało się zrealizować w wyniku sprzeciwu ówczesnych władz. Tym razem tęczowe przejście zostanie rozłożone podczas Marszu Równości. W zamyśle działaczy Prawa do Miasta, prócz zaakcentowania tolerancji poznaniaków, inicjatywa ma również zwracać uwagę na rolę pieszych traktów komunikacyjnych.

Reklama