Reklama
Reklama

Rząd sfinansuje budowę dróg lokalnych. Beneficjentami m.in. Kórnik, Koziegłowy, Kostrzyn i Puszczykowo

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Wojewoda wielkopolski, Zbigniew Hoffmann podpisał umowy, na mocy których poznańskie gminy otrzymają miliony zł na rozbudowę infrastruktury.

Wsparcie udzielone przez rząd jest elementem Programu na Rzecz Rozwoju i Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. - Z satysfakcją podpisuję dziś kolejne umowy. Dotyczą one całej Wielkopolski. To jest już 100 milionów złotych dla Wielkopolski - mówi wojewoda Hoffmann. - To drugi program rządu wspierający infrastrukturę drogową. Na pierwszy program wspierania powiatowej i gminnej infrastruktury drogowej w Wielkopolsce było przeznaczone ok. 65 milionów, teraz ponad 40 milionów od rządu premiera Mateusza Morawieckiego - dodaje Hoffmann.

Wspomniane dotacje dotyczą kilku kluczowych inwestycji. Chodzi chociażby o budowę kolejnego już, czwartego zjazdu z ronda w Mościenicy (gmina Kórnik), prowadzącego do tej cały czas rozrastającej się miejscowości oraz budowę ul. Szpitalnej w Puszczykowie. Za środki z rządowej puli rozbudowana ma być też ul. Piłsudskiego w Koziegłowach (gmina Czerwonak). Przebudowana zostanie też ul. Ułańska w Iwnie (gmina Kostrzyn). Strumień pieniędzy z Warszawy nie ominie Poznania, który za te środki planuje zmodernizować ul. Cześnikowską.

Rządowe dofinansowanie w zamyśle może pokryć do 80 % całości kosztów tych inwestycji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro