Reklama
Reklama

4-miesięczne dziecko wypadło z wózka w tramwaju. Na miejsce przyjechało pogotowie

zrzut ekranu z instruktażowego filmu o tym, jak nie ustawiać wózka | fot. MPKPoznan @ YT

Wypadek z niemowlakiem spowodował duży zastój tramwajów na placu Bernardyńskim, gdzie bimby stanęły w oczekiwaniu na policję i pogotowie.

Do wypadku doszło po godz. 15:30 na pl. Bernardyńskim, w tramwaju jadącym w kierunku ul. Podgórnej. Postój bimb na tej nitce trasy tramwajowej trwał blisko 20 minut i zakończył się tuż przed godz. 16:00. Na szczęście maluchowi nic się nie stało. Jednak problem bezpiecznego ustawienia wózka w środkach komunikacji nie dotyczy tylko tej konkretnej sytuacji. Na stronie MPK Poznań można znaleźć instruktażowe filmy odnośnie tego, jak nie można tego robić. Oczywiście, nie chodzi tutaj o puste przepisy, ale racjonalne reguły bezpieczeństwa.


- Testy wykazały, że wózek głęboki najlepiej jest ustawić przodem do kierunku jazdy a koła znajdujące się z tyłu zablokować hamulcem. Natomiast spacerówkę powinno się ustawić tyłem do kierunku jazdy, blokując koła. W każdym z przypadków warto dodatkowo trzymać wózek za rączkę - informuje MPK Poznań na swojej stronie. - Najmniej bezpieczne jest ustawienie wózka bokiem do kierunku jazdy. Nie dość, że pojazd małego pasażera jest o wiele mniej stabilny, to na dziecko działają siły poprzeczne, które są bardziej odczuwalne niż wzdłużne - kontynuują porady przewoźnicy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro