Reklama
Reklama

Następczyni tronu Szwecji, księżniczka Wiktoria odwiedziła polskich strażaków

fot. Joachim Brudziński @ TT
fot. Joachim Brudziński @ TT

Polska straż pożarna podbija serca szwedzkiego społeczeństwa, nie wyłączając z tego rodziny królewskiej. Prawie połowa polskich strażaków w Szwecji przyjechała z Wielkopolski.

Wizytą księżniczki Wiktorii podczas działań polskich strażaków pochwalił się na swoim twitterowym profilu minister spraw wewnętrznych i administracji, Joachim Brudziński. Odwiedziny przyszłej królowej Szwecji były niezapowiedziane. Księżniczce towarzyszył małżonek, a także szef sztabu regionalnego, nadzorującego działania w okolicy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Według informacji przekazanych przez dowódcę akcji polskich strażaków, młodszego brygadiera Michała Langnera z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, księżniczce Wiktorii zależało na tym, by spotkać się z szeregowymi funkcjonariuszami, którzy wykonują najcięższą pracę. - To bardzo miłe i zaskakujące, na pewno strażacy do końca życia nie zapomną tej misji. Jest nam bardzo miło, jesteśmy dodatkowo podbudowani - podkreślił Langner w rozmowie z dziennikarzem TVN24.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
131.04 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro