Reklama
Reklama

Będzie nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu Dąbrowskiego, Żeromskiego i Przybyszewskiego

fot. PIM

Zarząd Dróg Miejskich poszukuje firmy, która wprowadzi nową organizację ruchu na skrzyżowaniu Dąbrowskiego, Żeromskiego i Przybyszewskiego.

Projekt nowej organizacji ruchu przygotował przygotowało Biuro Inżynierii Transportu na zlecenie ZDM. Projekt zakłada przeprogramowanie sygnalizacji świetlnej, tak aby szybciej przez skrzyżowanie przejeżdżały tramwaje i autobusy. Dodatkowo zmienią się pasy ruchu -Na wlocie Przybyszewskiego pas do skrętu w lewo zamieniono na trzeci pas do jazdy prosto. Pojazdy dotychczas skręcające w lewo w ulicę Dąbrowskiego mogą skręcić w lewo wcześniej, na skrzyżowaniu z ulicą Bukowską lub później w ulicę Św.Wawrzyńca - czytamy w projekcie. Zmieni się też układ pasów od strony Ogrodów. W tej chwili w tym miejscu istnieją trzy pasy - pas w lewo, na wprost i w prawo. Po zmianach do dyspozycji kierowców będą dwa pasy do jazdy w lewo i jeden wspólny pas do jazdy na wprost i w prawo.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

W tej chwili trwa postępowanie przetargowe, które ma wyłonić firmę, która wprowadzi zmiany. Wykonawca będzie miał 30 dni od podpisania umowy na wprowadzenie zmian. ZDM chciałby, aby zmiany zostały wprowadzone jeszcze w tym roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro