Reklama
Reklama

Wojewoda zmniejszył karę dla Lecha Poznań. Kibice wejdą na mecz rewanżowy z Szachciorem Soligorsk

fot. czytelnik
fot. czytelnik

W sobotę poinformowano, że wojewoda wielkopolski postanowił obniżyć karę dla Lecha Poznań za zamieszki w trakcie meczu z Legią Warszawa. Dzięki tej decyzji kibice będą mogli obejrzeć spotkanie z Szachciorem Soligorsk.

Przypomnijmy, że w ostatniej kolejce minionego sezonu Ekstraklasy, Lech Poznań mierzył się z Legią Warszawa. Spotkanie to zostało przerwane przez kibiców, którzy postanowili w ten sposób zaprotestować przeciwko słabym wynikom sportowym i polityce klubu. Część kibiców wyłamała płot i pojawiła się na boisku, a wówczas do akcji musiała wkroczyć policja. Mecz został przerwany i rozstrzygnięty walkowerem na korzyść Legi Warszawa, a klub spotkał szereg kar.

Najsurowsze kary nałożył na klub wojewoda wielkopolski. Zbigniew Hoffmann zdecydował o zamknięciu stadionu na pięć spotkań ligowych oraz trzy spotkania w Lidze Europy. To najsurowsza kara w historii polskiej lidze, ale już dziś wiadomo, że nie zostanie wykonana w całości - Gdy ogłaszałem swoją decyzję, powiedziałem, że karę należy traktować jako czas refleksji dla znalezienia rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo na stadionie miejskim. Wspólną pracą te rozwiązania znaleźliśmy i kibice mogą wrócić na bezpieczny obiekt. Myślę, że to działanie pokazuje, że z każdej trudnej sytuacji, a nawet dotkliwej kary, można wyciągać konstruktywne wnioski. Taki był mój cel i ten cel uważam za osiągnięty - mówi wojewoda wielkopolski i dodaje - W związku z tym podjąłem decyzję o zmniejszeniu kary z pięciu do dwóch meczów w ramach Ekstraklasy oraz z trzech do jednego w ramach tegorocznej edycji Ligii Europy.

Oznacza to, że kibice będą mogli wejść na mecz rewanżowy Ligi Europy z Szchciorem Soligorsk (odbędzie się 2 sierpnia) oraz obejrzą mecz z Wisłą Kraków, który zaplanowany jest na 19 sierpnia.

Jednocześnie wojewoda zobowiązał klub do wprowadzenia zmian na stadionie -W zakresie infrastruktury stadionowej zostanie podwyższone ogrodzenie trybuny II i IV od zewnętrznej strony stadionu. Celem jest uniemożliwienie przerzucania przedmiotów czy wyrobów pirotechnicznych na teren stadionu. Ponadto ogrodzenie trybuny II zostanie poddane modernizacji (eliminacja dziur i nieszczelności) oraz wzmocnione i podwyższone. Trybuny II i IV otrzymają również specjalne siatki uniemożliwiające rzucanie przedmiotów w kierunku murawy stadionu - wyjaśnia biuro prasowe wojewody. Uregulowane mają zostać też kwestie dotyczące opraw meczowych i ich wnoszenia na stadion.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
13.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro