Reklama
Reklama

Premier w Poznaniu: "Obniżymy podatek CIT do 9 %"

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Mateusz Morawiecki spotkał się z Wielkopolanami w Dęborzycach koło Pniew i w podpoznańskich Koziegłowach, a następnie odwiedził rzemieślników w Poznaniu.

- Patrzymy na rozwój w taki sposób, by pracownicy dobrze zarabiali w nowoczesnych przedsiębiorstwach, bo gospodarka i społeczeństwo to jedność. Zależy nam na polskim kapitale, polskich przedsiębiorcach, polskich firmach - tak Prezes Rady Ministrów przekonywał do swojej idei mieszkańców Dęborzyc. Zwracając się do nich, pochwalił polskich przedsiębiorców, dodając, że to właśnie im zawdzięczamy obecny wzrost gospodarczy.

Premier Morawiecki zaznaczył, że chce by mentalność urzędników się zmieniła. Temu m.in ma służyć ustanowiona niedawno Konstytucja do Biznesu. Jednak nie jest to jedyne zapowiadane ułatwienie ze strony rządu. Szef polskiego rządu zapowiedział już, że od 1 stycznia 2019 zostanie obniżony podatek CIT, z 15 do 9 %. W tym samym czasie zmienione mają być zasady odnośnie obowiązkowej składki ZUS, która będzie odtąd naliczana proporcjonalnie do wysokości obrotów. Na nowych regułach skorzystają osoby prowadzące jednoosobową działalność, których przeciętne miesięczne przychody nie przekraczają 2,5-krotności minimalnego wynagrodzenia.

Kwestie gospodarcze były też motywem przewodnim podczas spotkania premiera z rzemieślnikami w Poznaniu. - Te działania, które już wprowadziliśmy, w konstytucji dla biznesu, stu zmianach dla firm, obniżce podatku CIT, obniżce ZUS (...), one wszystkie pozwalają zostawić w kieszeniach przedsiębiorców ponad 5 miliardów złotych rocznie i zaoszczędzić w raportach ponad sto godzin rocznie - twierdzi Morawiecki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
22℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro