Reklama
Reklama

Obywatelskie zatrzymanie transportu ze świniami. Warchlaki były przewożone w skandalicznych warunkach

fot. Mariusz Wojciechowski @ YT

W centrum Ostrowa Wlkp. miał miejsce makabryczny załadunek trzody chlewnej. Bus był tak przepełniony, że mieszkańcy zatrzymali transport i wezwali policję.

O sprawie informuje portal infostrow.pl, na którą skrzynkę mailową koło południa lawinowo zaczęły wpływać informacje o drastycznym załadunku świń do przeładowanej ciężarówki. Cała sytuacja miała miejsce w centrum miasta.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA


Świadkowie zdarzenia usłyszeli przeraźliwy kwik warchlaków na ul. Marii Konopnickiej. Gdy auto wjechało na rondo Sybiraków, udało się im zatrzymać transport świń i wezwać policję. Policjanci wymusili na przewoźnikach, by wyciągnęli kwiczące świnie z ciężarówki. Po godzinie na miejsce przyjechała druga ciężarówka, dzięki której udało się rozlokować wszystkie zwierzęta w obu samochodach, zachowując przy tym humanitarne warunki. Według informacji ostrowskiego portalu wszystkie zwierzęta przeżyły.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-2℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
19.30 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro