Debiutant uratował remis. Szachtior Soligorsk - Lech Poznań 1:1

Lech Poznań zremisował z Szachtiorem Soligorsk w pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Europy.

Pierwsza połowa była obiecująca. Lech potwierdzał, że jest faworytem tej rywalizacji i prezentował się lepiej od gospodarzy. Aktywny był Wołodymyr Kostewicz, ponownie mógł podobać się Maciej Makuszewski, choć nieco brakowało okazji bramkowych.
Najlepszą zmarnował Christian Gytkjaer: po strzale duńskiego napastnika piłka trafiła w słupek.
Po zmianie stron wydawało się, że goście w końcu udokumentują swoją przewagę bramką. Tak się jednak nie stało: w 53. minucie Szachtior wyprowadził ładną kontrę, a w kluczowym momencie nie popisała się linia defensywna Kolejorza, na czele z Jasminem Buriciem, co dało gola miejscowym.
Lech długo miał problemy z odpowiedzią na trafienie Białorusinów. W końcu na boisku pojawił się Pedro Amaral. Portugalczyk kilka dni temu podpisał umowę z Kolejorzem i zaliczył najlepszy z możliwych debiut: w 89. minucie otrzymał podanie od Macieja Makuszewskiego i pewnym strzałem zdobył bezcenną w perspektywie dwumeczu bramkę.
Wynik 1:1 nie jest idealny, ale przed rewanżem stawia Kolejorza w lepszej sytuacji. Przy Bułgarskiej to goście będą musieli atakować, a w grze z kontry piłkarze Ivana Djurdjevicia czują się bardzo dobrze.
Szachtior Soligorsk - Lech Poznań 1:1 (0:0)

Szachtior Soligorsk: Andrei Klimovich - Igor Burko, Pavel Rybak, Maksim Bordachev, Sergei Matveichik - Julius Szoke, Aleksandr Selyava, Roger Canas - Yuri Kovalev, Elis Bakaj (72. Denis Laptyev), Max Ebong (46. Sergey Balanovich)
Lech Poznań: Jasmin Burić - Vernon De Marco, Rafał Janicki, Thomas Rogne - Maciej Makuszewski, Tomasz Cywka (90. Łukasz Trałka), Pedro Tiba, Volodymyr Kostevych - Mihai Radut (76. Maciej Gajos), Christian Gytkjaer, Darko Jevtić (70. Joao Amaral)
Bramki: Elis Bakaj 53. - Joao Amaral 89.

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!