Reklama

Rozpoczyna się budowa hotelu sieci Mariott przy lotnisku Ławica

fot. mat. inwestora
fot. mat. inwestora

O planach budowy nowego hotelu przy poznańskim lotnisku mówi się od ponad roku. W czwartek podpisano akt erekcyjny i wmurowano kamień węgielny.

Pierwsze informacje o planach budowy hotelu pojawiły się na początku 2017 roku, a jesienią tego roku podpisano umowę franczyzową z Mariott International. To właśnie do tej międzynarodowej sieci będzie należał nowy hotel -Inspiracją do powstania hotelu był fakt, ze w ramach naszej działalności należy rozwijać jednocześnie usługi pozalotnicze - podkreślał Mariusz Wiatrowski Portu Lotniczego Poznań-Ławica, podczas uroczystego wmurowania kamienia węgielnego i dodawał - Cieszymy się, że na naszym terenie powstanie hotel z grupy międzynarodowej, zarządzany przez Chopin Airport Development.

Hotel, który będzie działał pod marką Moxy, powstanie na działce pomiędzy terminalem a ulicą Bukowską. Obiekt będzie miał powierzchnię 5,3 tys. metrów kwadratowych, a do dyspozycji gości oddanych zostanie 120 pokoi, zaplecze gastronomiczne, fitness club oraz parking na 89 pojazdów.

Obiekt zostanie oddany do użytku pod koniec 2019 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro