Reklama
Reklama

Rozpoczyna się budowa hotelu sieci Mariott przy lotnisku Ławica

fot. mat. inwestora
fot. mat. inwestora

O planach budowy nowego hotelu przy poznańskim lotnisku mówi się od ponad roku. W czwartek podpisano akt erekcyjny i wmurowano kamień węgielny.

Pierwsze informacje o planach budowy hotelu pojawiły się na początku 2017 roku, a jesienią tego roku podpisano umowę franczyzową z Mariott International. To właśnie do tej międzynarodowej sieci będzie należał nowy hotel -Inspiracją do powstania hotelu był fakt, ze w ramach naszej działalności należy rozwijać jednocześnie usługi pozalotnicze - podkreślał Mariusz Wiatrowski Portu Lotniczego Poznań-Ławica, podczas uroczystego wmurowania kamienia węgielnego i dodawał - Cieszymy się, że na naszym terenie powstanie hotel z grupy międzynarodowej, zarządzany przez Chopin Airport Development.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

Hotel, który będzie działał pod marką Moxy, powstanie na działce pomiędzy terminalem a ulicą Bukowską. Obiekt będzie miał powierzchnię 5,3 tys. metrów kwadratowych, a do dyspozycji gości oddanych zostanie 120 pokoi, zaplecze gastronomiczne, fitness club oraz parking na 89 pojazdów.

Obiekt zostanie oddany do użytku pod koniec 2019 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.52 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro