Reklama
Reklama

Basen na Ratajach zrównano z powierzchnią ziemi (wideo)

fot. UMP

W sierpniu rozpoczną się prace budowlane związane z powstaniem nowego basenu na osiedlu Piastowskim.

Zanim to jednak nastąpi trzeba było przygotować pod niego teren, a to wiązało się oczywiście z koniecznością zburzenia starej pływalni. Tak też się stało, a Poznańskie Inwestycje Miejskie uwieczniły operację na zdjęciach i materiale wideo.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Wykonawca musiał również wyciąć kolidujące z inwestycją drzewa. Obecnie teren jest porządkowany, usuwane są również fundamenty. Wkrótce rozpoczną się prace ziemne.

Pływalnia na Piastowskim istniała od lat 70. W 2014 roku wydano 400 tysięcy złotych na doraźny remont, ale na niewiele się to zdało. Dwa lata później obiekt zamknięto ze względu na zły stan techniczny.

Nowa pływalnia ma powstać do 25 lipca 2019 roku. Będzie posiadać basen sportowy o wymiarach 25 na 16 metrów, w którym wyznaczonych będzie 6 torów. Powstanie także basen rekreacyjny, zespół saun, kawiarnia i strefa fitness.

Wykonawca zagospodaruje także teren wokół inwestycji. Przewidziano m.in. powstanie nowych miejsc parkingowych i drogi wewnętrznej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla części województwa
1℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.81 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro