Reklama

Hala na Golęcinie nie powstanie? Miasto nie ma pieniędzy, przetarg unieważniono. "Musimy poszukać innego rozwiązania"

fot. Archimedia
fot. Archimedia

Co z budową hali lekkoatletycznej na Golęcinie? Poznańskie Inwestycje Miejskie unieważniły właśnie przetarg na realizację inwestycji.

O powstaniu tego bardzo potrzebnego obiektu mówi się od dawna. Kilka miesięcy temu udało się uzyskać pozwolenie na budowę i wydawało się, że projekt w końcu uda się zrealizować.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Niestety, w rozpisanym przetargu swoją ofertę złożyła tylko jedna firma, która wyceniła całkowity koszt inwestycji na prawie 76 milionów złotych. Z kolei miasto planowało przeznaczyć na ten cel jedynie 25 milionów złotych.

Tak duża rozbieżność oczekiwań rodzi pytania o przyszłość inwestycji. To jednak nie jedyny problem. Urzędnicy nie ukrywali, że starają się o pieniądze z ministerstwa sportu. - Jesteśmy w wieloletnich planach inwestycyjnych. Od pana ministra Bańki otrzymaliśmy informację, że hala jest wpisana jako ważny strategicznie obiekt dla polskiego sportu - zapewniała jeszcze w kwietniu na antenie telewizji WTK Ewą Bąk, Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania.

Niestety, rzeczywistość zweryfikowała te zapowiedzi, co w wypowiedzi dla epoznan.pl przyznał wiceprezydent Tomasz Lewandowski. - Obecnie nie możemy rozstrzygnąć przetargu na budowę hali lekkoatletycznej na Golęcinie, ponieważ najniższa kwota złożonej oferty znacznie przewyższała środki zabezpieczone przez Miasto na ten cel. Ponadto dotarła do nas przykra informacja, że Ministerstwo Sportu odpowiedziało negatywnie na nasz wniosek o dofinansowanie tego przedsięwzięcia. W tej sytuacji musimy zastanowić się nad poszukaniem innego rozwiązania po to, aby jak najszybciej doprowadzić do powstania tak potrzebnego obiektu - przyznał.

Na decyzje o przyszłości inwestycji trzeba będzie poczekać. W tej chwili jedynym wyjściem wydaje się znalezienie dodatkowych pieniędzy, a o te może być trudno.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro