Reklama
Reklama

Przy dworcu PKP pojawi się tęczowe przejście dla pieszych

fot. Halina P.
fot. Halina P.

Na ulicy Matyi pojawi się tęczowe przejście dla pieszych.

Nie będzie to jednak rozwiązanie trwałe. Wszystko związane jest z nadchodzącym Marszem Równości.

"Szycie" tęczowego przejścia odbędzie się 30 lipca na placu Wolności. - Z kolorami tęczy kojarzone są środowiska mniejszości seksualnych, LGTB, które organizują Marsz Równości. Oznaczając jedno jedyne przejście dla pieszych, i to tylko na czas Marszu kolorami tęczy, chcemy publicznie zamanifestować jak ważne jest dla nas, by Poznań był miastem TOLERANCJI, miastem OTWARTYM i miastem RÓWNYCH szans dla wszystkich, także INNYCH - nie tylko ze względu na ich orientację seksualną - informują organizatorzy.

- Sprzeciwiamy się propagowaniu i praktykowaniu w Poznaniu ksenofobii, rasizmu, homofobii, nacjonalizmu i dążeń autorytarnych, przeciwnych indywidualnym i zbiorowym wolnościom - dodają.

Przez rozwinięcie tęczowej płachty na drodze do dworca głównego środowiska LGBT chcą pokazać gościnność stolicy Wielkopolski dla wszystkich ludzi.

Szycie przejścia rozpocznie się w najbliższą sobotę o godzinie 17. Z kolei jego "instalację" zaplanowano na 11 sierpnia, czyli XV edycję Marszu Równości. Po przejściu uczestników materiał zgodnie z przepisami musi zostać zdjęty z ulicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czerwiec? W nocy raczej marzec. Jest ostrzeżenie IMGW!
17℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
1.72 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro