Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
17 3
Reklama

Przy dworcu PKP pojawi się tęczowe przejście dla pieszych

sk
środa, 25.07.2018 r.
godz. 09.31
sk | środa, 25.07.2018 r., godz. 09.31
Przy dworcu PKP pojawi się tęczowe przejście dla pieszych
fot. Halina P.

Na ulicy Matyi pojawi się tęczowe przejście dla pieszych.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
20°C 1033 hPa
JUTRO
pogoda
17°C 1030 hPa
POJUTRZE
pogoda
17°C 1025 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI

Nie będzie to jednak rozwiązanie trwałe. Wszystko związane jest z nadchodzącym Marszem Równości.

"Szycie" tęczowego przejścia odbędzie się 30 lipca na placu Wolności. - Z kolorami tęczy kojarzone są środowiska mniejszości seksualnych, LGTB, które organizują Marsz Równości. Oznaczając jedno jedyne przejście dla pieszych, i to tylko na czas Marszu kolorami tęczy, chcemy publicznie zamanifestować jak ważne jest dla nas, by Poznań był miastem TOLERANCJI, miastem OTWARTYM i miastem RÓWNYCH szans dla wszystkich, także INNYCH – nie tylko ze względu na ich orientację seksualną - informują organizatorzy.

- Sprzeciwiamy się propagowaniu i praktykowaniu w Poznaniu ksenofobii, rasizmu, homofobii, nacjonalizmu i dążeń autorytarnych, przeciwnych indywidualnym i zbiorowym wolnościom - dodają.

Przez rozwinięcie tęczowej płachty na drodze do dworca głównego środowiska LGBT chcą pokazać gościnność stolicy Wielkopolski dla wszystkich ludzi.

Szycie przejścia rozpocznie się w najbliższą sobotę o godzinie 17. Z kolei jego "instalację" zaplanowano na 11 sierpnia, czyli XV edycję Marszu Równości. Po przejściu uczestników materiał zgodnie z przepisami musi zostać zdjęty z ulicy.

Reklama