Reklama
Reklama

Marsz Równości przejdzie m.in. przez rondo Kaponiera. Na ulicach zawisną tęczowe flagi

fot. Jacek Molski
fot. Jacek Molski

4 sierpnia rozpocznie się 4. edycja Poznań Pride Week, określanej przez organizatorów jako "największa queerowa impreza w Polsce".

Wydarzenie potrwa do 12 sierpnia, ale jego kulminacją będzie 15. Marsz Równości, który przejdzie ulicami stolicy Wielkopolski 11 sierpnia. Uczestnicy pojawią się m.in. na rondzie Kaponiera, a na trasie ich przemarszu zostaną wywieszone tęczowe flagi.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

- W tym roku Marsz wyruszy z zupełnie nowego miejsca. Rozpoczniemy piknikiem na terenie Kontener ART przy brzegu Warty. Stamtąd wyruszymy do samego centrum Poznania, przechodząc m.in. przez Rondo Kaponiera, most Dworcowy i Stary Rynek. Spodziewamy się słonecznej pogody i rekordowej frekwencji. Poznań będzie bardziej tęczowy, niż kiedykolwiek wcześniej - powiedział Arek Kluk z Grupy Stonewall.

W harmonogramie Poznań Pride Week można odnaleźć takie punkty jak "Tęczowy przejazd rowerowy" czy impreza w klubie Hah. nie zabraknie również pokazów filmowych czy spektaklów teatralnych.

Organizacja imprezy została wsparta m.in. przez akcję crowdfundingową, podczas której zebrano 15 tysięcy złotych.

W spocie promującym wydarzenie użyto m.in. godła Polski w tęczowych barwach, co budzi kontrowersje w wielu środowiskach. - Mamy wrażenie, że symbole narodowe i słowo "patriotyzm" zostały zagarnięte przez jedną, określoną opcję polityczną. Tymczasem to, co robimy, to również patriotyzm. Ciężko pracujemy na to, by polepszyć sytuację polskich osób LGBT+. Mamy takie samo prawo wykorzystywać polską flagę i godło, jak każdy obywatel i obywatelka - przekonuje Sue Bartel z Grupy Stonewall.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.52 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro