Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 1
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1018 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Policyjny pościg za seicento: kierowca był kompletnie pijany

sk
poniedziałek, 23.07.2018 r.
godz. 12.30
sk | poniedziałek, 23.07.2018 r., godz. 12.30
Policyjny pościg za seicento: kierowca był kompletnie pijany
fot. Policja

5 lat grozi kierowcy, który kompletnie pijany uciekał przed policją.

Do zdarzenia doszło w ostatni piątek w rejonie miejscowości Osieczna (powiat leszczyński). Patrolujący okolicę dzielnicowy dał kierującemu fiatem seicento sygnał do zatrzymania.

- Na ten widok mężczyzna przyspieszył i wjechał w polną drogę. Wówczas policjant natychmiast o zaistniałej sytuacji powiadomił dyżurnego leszczyńskiej jednostki, a następnie włączając sygnały świetlne i dźwiękowe, ruszył w pościg za kierowcą fiata. Rozpędzone auto uciekało polnymi i leśnymi drogami. Ostatecznie samochód zatrzymał się w rowie usytuowanym w polu zboża - relacjonowała asp. sztab. Monika Żymełka z leszczyńskiej policji.

Policjant zatrzymał kierowcę, a badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto 54-latek od kilku miesięcy posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

- Następnego dnia usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości pomimo orzeczonego zakazu sądowego oraz niezatrzymania się do policyjnej kontroli. Za te przestępstwa mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia - poinformowała asp. sztab. Żymełka.

Reklama