Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -6
Reklama

MPK pyta mieszkańców: „lepiej wycofać tramwaj, czy prowadzić prace zakłócające ciszę nocną?”

j
niedziela, 22.07.2018 r.
godz. 16.46
j | niedziela, 22.07.2018 r., godz. 16.46
MPK pyta mieszkańców: „lepiej wycofać tramwaj, czy prowadzić prace zakłócające ciszę nocną?”

Każdy pasażer może wziąć udział w sondzie zorganizowanej przez MPK.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1035 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1046 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
Fauna i flora na greckiej Krecie | Wczoraj, godz. 16:00
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Często prace na torowisku toczą się przy użyciu ciężkiego sprzętu. Może to być uciążliwe dla mieszkańców nie tylko w ciągu dnia, ale zwłaszcza w godzinach nocnych. Uciążliwe dla pasażerów komunikacji miejskiej są też zmiany w rozkładach jazdy, które podczas prowadzonych remontów są nieuniknione.

Duże remonty planowane są z dużym wyprzedzeniem i tak aby te utrudnienia byłe jak najmniej uciążliwe, do czego zdążyli już się przyzwyczaić pasażerowie. Jak twierdzi MPK mieszkańcy w tej kwestii wykazują dużo wyrozumiałości i cierpliwości. Zdarzają się jednak też drobne prace, które trzeba wykonać jak najszybciej wówczas pojawia się dylemat - czy wykonywać je wykorzystując godziny nocne, gdy tramwaj nie kursuje, czy też zamykać ruch tramwajowy w ciągu dnia.

Żeby dodatkowo nie utrudniać i tak ciężkiej sytuacji drogowej w mieście, zdecydowaliśmy, że niektóre drobne naprawy będziemy prowadzić nocą. I tu powstał problem. Mieszkańcy budynków w domach sąsiadujących z miejscem prowadzonych prac, słusznie narzekają, że zakłócamy im nocny wypoczynek – informuje MPK.W związku z tym zwracamy się do Państwa z pytaniem i prosimy o zabranie głosu w naszej sondzie - dodaje.

Sondę MPK można znaleźć tutaj.

Reklama