Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 6
Reklama

ZKZL zamierza likwidować piece kaflowe w budynkach komunalnych. „Szacunkowy koszt tego przedsięwzięcia to ponad 19 mln zł”

j
niedziela, 22.07.2018 r.
godz. 13.30
j | niedziela, 22.07.2018 r., godz. 13.30
ZKZL zamierza likwidować piece kaflowe w budynkach komunalnych. „Szacunkowy koszt tego przedsięwzięcia to ponad 19 mln zł”
fot. archiwum

Według projektu w ciągu 5 lat miałoby nastąpić podłączenie 52 komunalnych budynków mieszkalnych do miejskiej sieci cieplnej.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1028 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1032 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1036 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Nowy projekt Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych zakłada likwidację pieców kaflowych, wykonanie instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody, a na koniec podłączenie 52 komunalnych budynków mieszkalnych do miejskiej sieci cieplne. Szacunkowy koszt tego przedsięwzięcia to ponad 19 milionów złotych. Realny czas realizacji zadania, którego efektem będzie nie tylko podniesienie komfortu zamieszkania najemców miejskich „M”, ale także ograniczenie emisji szkodliwych gazów do atmosfery to 5 lat – informuje Magdalena Gościńska z ZKZL.

W tym roku rozpocznie się tworzenie dokumentacji projektowej oraz kompletowanie uzgodnień i pozwoleń niezbędnych do podłączenia (po zakończeniu przyszłego sezonu grzewczego) pierwszych 9 budynków na Jeżycach - dodaje.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami z 250 lokali znikną piece. ZKZL ma już kolejne plany. To likwidacja pieców  w następnych budynkach komunalnych, w których na dziś jest ponad tysiąc mieszkań bez centralnego, ekologicznego ogrzewania – kończy Gościńska.

Reklama