Reklama
Reklama

W Poznaniu mierzyli warkocze. Najdłuższy ma 174 cm

fot. Maciej Kopiński

W niedzielę na Dziedzińcu Urzędu Miasta odbył XX Festyn Farny "Warkocz Magdaleny". Najbardziej charakterystycznym punktem programu jest konkurs na najdłuższy warkocz.

Wspominając długowłosą patronkę "starego kościoła farnego" Marię Magdalenę, Parafia Farna organizuje rok rocznie festyn, który przyciąga tłumy poznaniaków i turystów.

Wydarzenie rozpoczęło się mszą św. w Farze Poznańskiej o godzinie 12:30. Następnie zorganizowany został festyn. Na gości, którzy pojawią się na Dziedzińcu UMP przy Placu Kolegiackim czekało mnóstwo atrakcji. W trakcie festynu, jak co roku zorganizowany został konkurs na najdłuższy warkocz. Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszali wszystkie długowłose panie. Wszystkie warkocze zostały dokładnie zmierzone.

Symbolem imprezy jak zwykle jest wypiek w kształcie warkocza możliwy do nabycia tylko raz w roku.

Oprócz corocznych atrakcji między innymi konkursu piszczałkowego, farnych konkurencji dla dzieci, czy otwarcia wszystkich zakamarków Fary dla rzeszy zwiedzających przygotowano też nowe atrakcje. Ten rok to nie tylko jubileusz samej imprezy. Program nawiązuje do rocznic, które ściśle wiążą się z bieżącym rokiem - obchodów 100-lecia Powstania Wielkopolskiego i odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas imprezy wystąpi Jacek Kowalski i zespół Monogramista JK z programem "Śpiewnik Wielkopolski 1918" mającym na celu wskrzesić repertuar, który znano w Wielkopolsce w latach powstania. Zabrzmią pieśni ludowe, satyryczne, patriotyczne, "rzemieślnicze", miłosne... Mamy nadzieje - zabrzmią głośno! Głównym celem jest ich przypomnienie i spopularyzowanie - w formie nawiązującej do ich pierwotnego zaistnienia - czyli w postaci wspólnego śpiewania wraz z publicznością - zapowiadali organizatorzy.

Festyn na Dziedzińcu UMP zakończył się o godzinie 19:00.

  • Aktualizacja
    niedziela, 22.07.2018 r., godz. 20.11
    Aktualizacja
    niedziela, 22.07.2018 r., godz. 20.11
    Konkurs na najdłuższy warkocz wygrała ubiegłoroczna laureatka Iwona Jaworska. W tym roku jej splot mierzył o 17 cm więcej niż w roku ubiegłym, czyli 174 cm .
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami z gradem
32℃
20℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
10.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro