Reklama
Reklama

Peja o kibicach Lecha: w pełni ich rozumiem. Każdemu może skończyć się cierpliwość

fot. Facebook / Peja

- Bądźmy szczerzy, Lech kolejny sezon przegrał - stwierdził znany poznański raper.

Ryszard "Peja" Andrzejewski od zawsze znany był jako fan futbolu. W latach 90. był aktywnym kibicem Lecha Poznań, odniesienia do piłki można znaleźć także w jego tekstach.

W wywiadzie udzielonym por 2x45.info Peja przyznał, że zakończony właśnie mundial śledził "od deski do deski". Jest również na bieżąco z sytuacją w Kolejorzu.

Pytany o atmosferę w stolicy wielkopolski raper ocenił, że w Poznaniu czuć zbliżający się sezon, ale nie ma takiego "ciśnienia" jak po udanych rozgrywkach. - Bądźmy szczerzy, Lech kolejny sezon przegrał. Kibice na ostatnim meczu po prostu dali wyraz swojej złości. W pełni ich rozumiem. Każdemu kiedyś kończy się cierpliwość. Media to wszystko jak zwykle wyolbrzymiły, a każdy kto pamięta prawdziwe awantury sprzed lat wie, że w ogóle to nie przypominało tego, co kiedyś. Zawsze stanę w takiej sytuacji po stronie kibiców - powiedział poznaniak w rozmowie z Andrzejem Całą.

Peja podkreślił, że zachowanie kibiców było sumą rezultatów osiąganych przez zespół i zarządzania klubem. - Jedno łączy się z drugim. Nie da się tego odseparować. Zarząd miał wielkie ambicje, sprowadzał tabuny obcokrajowców i niewiele z tego wyszło. W Europie porażki, w lidze i Pucharze Polski wpadki - ocenił.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

33℃
19℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
8.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro