Reklama
Reklama

Zamek w Stobnicy: Inwestor chce wybudować lądowisko oraz drogę wodną do Warty

Właściciel inwestycji wnioskował m.in. o możliwość lądowiska dla śmigłowców oraz budowy drogi wodnej łączącej sztuczne jezioro z Wartą.

Na twitterowym profilu Żabx pojawił się artykuł, który ujawnia nowe fakty odnośnie potężnej inwestycji w środku Puszczy Noteckiej. Grupa ekologów, która za nim stoi, określa sytuację w Stobnicy następująco. - Sukcesywnie - krok po kroku - właściciel terenu zmierza do spełnienia swojego "amerykańskiego snu". Odcinając jak plasterki salami zezwolenia kolejnych urzędów, unika oceny skumulowanego oddziaływania swoich przedsięwzięć na środowisko - można przeczytać w artykule.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Okazuje się, że inwestorzy właśnie pokonali kolejne obostrzenia, uzyskując korzystne dla siebie pozwolenia. Na początku lipca radni uchwalili Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Oborniki, które dopuszcza, by w sąsiedztwie zamku powstał park dzikich zwierząt wraz z infrastrukturą oraz lądowisko dla śmigłowców. Zamek w nowym studium uzyskał także pozwolenie na jeszcze większą rozbudowę. Dotychczas wysokość wieży nie mogła przekraczać 70 m, według nowego rozporządzenia może ona liczyć nawet 100 m.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
6.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro