Reklama

Zamek w Stobnicy: Inwestor chce wybudować lądowisko oraz drogę wodną do Warty

Właściciel inwestycji wnioskował m.in. o możliwość lądowiska dla śmigłowców oraz budowy drogi wodnej łączącej sztuczne jezioro z Wartą.

Na twitterowym profilu Żabx pojawił się artykuł, który ujawnia nowe fakty odnośnie potężnej inwestycji w środku Puszczy Noteckiej. Grupa ekologów, która za nim stoi, określa sytuację w Stobnicy następująco. - Sukcesywnie - krok po kroku - właściciel terenu zmierza do spełnienia swojego "amerykańskiego snu". Odcinając jak plasterki salami zezwolenia kolejnych urzędów, unika oceny skumulowanego oddziaływania swoich przedsięwzięć na środowisko - można przeczytać w artykule.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Okazuje się, że inwestorzy właśnie pokonali kolejne obostrzenia, uzyskując korzystne dla siebie pozwolenia. Na początku lipca radni uchwalili Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Oborniki, które dopuszcza, by w sąsiedztwie zamku powstał park dzikich zwierząt wraz z infrastrukturą oraz lądowisko dla śmigłowców. Zamek w nowym studium uzyskał także pozwolenie na jeszcze większą rozbudowę. Dotychczas wysokość wieży nie mogła przekraczać 70 m, według nowego rozporządzenia może ona liczyć nawet 100 m.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
12.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro