Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
3 0
Reklama

Zamek w Stobnicy: Inwestor chce wybudować lądowisko oraz drogę wodną do Warty

sw
czwartek, 19.07.2018 r.
godz. 18.43
sw | czwartek, 19.07.2018 r., godz. 18.43
Zamek w Stobnicy: Inwestor chce wybudować lądowisko oraz drogę wodną do Warty

Właściciel inwestycji wnioskował m.in. o możliwość lądowiska dla śmigłowców oraz budowy drogi wodnej łączącej sztuczne jezioro z Wartą.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1023 hPa
JUTRO
pogoda
3°C 1017 hPa
POJUTRZE
pogoda
5°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Na twitterowym profilu Żabx pojawił się artykuł, który ujawnia nowe fakty odnośnie potężnej inwestycji w środku Puszczy Noteckiej. Grupa ekologów, która za nim stoi, określa sytuację w Stobnicy następująco. - Sukcesywnie - krok po kroku - właściciel terenu zmierza do spełnienia swojego „amerykańskiego snu”. Odcinając jak plasterki salami zezwolenia kolejnych urzędów, unika oceny skumulowanego oddziaływania swoich przedsięwzięć na środowisko - można przeczytać w artykule.

Okazuje się, że inwestorzy właśnie pokonali kolejne obostrzenia, uzyskując korzystne dla siebie pozwolenia. Na początku lipca radni uchwalili Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Oborniki, które dopuszcza, by w sąsiedztwie zamku powstał park dzikich zwierząt wraz z infrastrukturą oraz lądowisko dla śmigłowców. Zamek w nowym studium uzyskał także pozwolenie na jeszcze większą rozbudowę. Dotychczas wysokość wieży nie mogła przekraczać 70 m, według nowego rozporządzenia może ona liczyć nawet 100 m.

Reklama