Reklama
Reklama

Nieprawidłowości w Biurze Rady Miasta potwierdzone przez Państwową Inspekcję Pracy

Kontrola Okręgowego Inspektoratu Pracy w Urzędzie Miasta Poznania udokumentowała skandaliczne zachowania względem pracownic Biura Rady Miasta.

Kontrola PIP-u w Biurze Rady Miasta to efekt inicjatywy Michała Boruczkowskiego. Radny PiS-u, otrzymawszy doniesienia o nieprawidłowościach w w BRM, postanowił zawiadomić odpowiednie organa. "W toku kontroli przeprowadzonej w Urzędzie Miasta Poznania inspektorzy pracy stwierdzili, iż w Biurze Rady Miasta miały miejsce zachowania, które - w przypadku spełnienia kryterium uporczywości i długotrwałości - mogłyby być zakwalifikowane jako mobbing" - tak w oparciu o zeznania świadków stwierdził Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Treścią dokumentu podzielił się na swoim twitterowym koncie Boruczkowski. Wiadomo z niego także, że sprawcami niedopuszczalnych zachowań były trzy osoby, choć tylko w dwóch przypadkach, nosiły one znamiona uporczywych i długotrwałych. Miały one miejsce w różnych relacjach pracowniczych, zarówno na linii przełożony-podwładny, jak i pomiędzy współpracownikami. Wspominane zachowania polegały na ograniczeniu możliwości wypowiadania się, przerywaniu wypowiedzi, stałej i regularnej krytyce wykonywanej pracy, życia zawodowego i osobistego. Dochodziło też do przypadków izolowania od innych pracowników, obmawiania, rozsiewania plotek, ośmieszania.

W związku z tym, Okręgowy Inspektorat Pracy zobowiązuje Urząd Miasta Poznania do uczulenia osób zatrudnionych na stanowiskach kierowniczych na zachowania noszące znamiona mobbingu. W Biurze Rady Miasta mają także zostać podjęte działania w ramach tzw. prewencji antymobbingowej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
117.74 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro