Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
3 0
Reklama

Podnoszenie kwalifikacji pracowników – inwestycja, która się opłaca

REKLAMA
czwartek, 19.07.2018 r.
godz. 19.00
REKLAMA | czwartek, 19.07.2018 r., godz. 19.00
Podnoszenie kwalifikacji pracowników – inwestycja, która się opłaca

Czasy, gdy ludzie przez całe swoje życie lub jego większą część pracowali w tym samym miejscu, bezpowrotnie przeminęły. Współcześnie standardem jest podejmowanie w trakcie całej zawodowej kariery pracy, w co najmniej kilku, a nawet kilkunastu różnych miejscach.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1023 hPa
JUTRO
pogoda
3°C 1017 hPa
POJUTRZE
pogoda
5°C 1012 hPa

Rzadko kiedy udaje nam się również pracować we własnym wyuczonym zawodzie. Taka sytuacja na rynku wymusza na pracownikach nieustanne podnoszenie swoich kwalifikacji, prowadzące do zwieszenia konkurencyjności względem potencjalnego lub aktualnego pracodawcy. Coraz więcej osób inwestuje w szkolenia i kursy, pozwalające im zdobywać nowe umiejętności.

Dlaczego warto się szkolić?

Podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych to szansa na lepszą pracę, wyższe stanowisko i oczywiście atrakcyjniejsze zarobki. Coraz większa liczba pracowników zdaje sobie z tego sprawę, uczestnicząc w szkoleniach i kursach, których ukończenie otwiera przed mini nowe perspektywy. Czasem, zdobycie określonych umiejętności jest wymagane przez pracodawcę, pod warunkiem utrzymania pracy na danym stanowisku. Bez względu na to, czy firma w całości pokrywa koszty szkolenia, zapewnia dofinansowanie, czy pracownik we własnym zakresie płaci za kurs, jest to inwestycja, która zapewnia korzyści zarówno przedsiębiorstwu zatrudniającemu taką osobę, jak i samemu pracownikowi, któremu zdobyty certyfikat daje solidny argument w negocjacjach z pracodawcą.

Popularne oferty kursów i szkoleń

Oferta dostępnych na rynku kursów i szkoleń jest bardzo bogata i zróżnicowania. Część certyfikatów i świadectw ma charakter nieobowiązkowy i uczestnictwo w nich jest dobrowolne. Niektóre jednak wynikają z obowiązujących w naszym kraju oraz krajach Unii Europejskiej przepisów prawa, jak np. Certyfikat Kompetencji Zawodowych https://star.edu.pl/certyfikat-kompetencji-zawodowych wymagany od wszystkich tych, którzy chcą uzyskać licencję na transport drogowy, czy kursy i szkolenia ADR, na przewóz materiałów niebezpiecznych: https://star.edu.pl/szkolenia-adr.

Większość tego rodzaju szkoleń składa się z części teoretycznej, pozwalającej poznać dane zagadnienia od strony prawnej oraz praktycznej, kładącej nacisk na praktyczne aspekty związane z pracą na danym stanowisku. Przykładem jest choćby kurs na wózki widłowe https://star.edu.pl/kurs-na-wozki-widlowe niezbędny wszystkim operatorom popularnych widlaków w zakładach produkcyjnych, centrach logistycznych, magazynach czy hurtowniach, czy licencja na przewóz zwierząt https://star.edu.pl/licencja-na-przewoz-zwierzat wymagana zarówno u kierowców zawodowych, jak i osób prowadzących działalność gospodarczą w zakresie transportowania zwierząt. Kursy z reguły kończą się egzaminem państwowym, którego zdanie potwierdza odpowiedni certyfikat. Więcej ofert kursów i szkoleń znajdziesz na https://star.edu.pl.

Reklama