Reklama
Reklama

Uporządkowano skwer u zbiegu Dąbrowskiego i Kochanowskiego

fot. ZTM

Kilka tygodni temu informowaliśmy o planach odnowienia skweru u zbiegu ulic Dąbrowskiego i Kochanowskiego. We wtorek ZTM poinformował o zakończeniu większości prac.

Prace były finansowane ze środków Rady Osiedla Jeżyce oraz ZDM, a ich łączna wartość to 70 tysięcy złotych -W ostatnich tygodniach dokonaliśmy renowacji i konserwacji murków ozdobnych z piaskowca okalających skwer. Istniejący materiał kamienny został poddany oczyszczeniu. Wybudowano także nowe kamienne elementy. Zgodnie z projektem budowlanym na murkach zamontowano również drewniane siedziska. Usunięto betonowe donice i zdemontowano kosze na śmieci i ławki. W ich miejsce zostaną zamontowane nowe elementy małej architektury, zgodnie z Katalogiem Mebli Miejskich. Prace realizowane były pod nadzorem architektonicznym i konserwatorskim - informuje ZDM.

Niestety w trakcie prac okazało się, że w złym stanie są drzewa znajdujące się na skwerze. Jedno z nich w trakcie prac przewróciło się na trakcję tramwajową - Zarząd Dróg Miejskich wystąpił do Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania z wnioskiem o usunięcie wspomnianych drzew. Otrzymaliśmy pozytywną decyzję. W zamian za usunięcie drzew, jesienią na skwerze będą posadzone trzy nowe m.in. platan klonolistny - dodaje ZDM.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
0℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
14.06 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro