Reklama
Reklama

Strefa Płatnego Parkowania na Łazarzu coraz bliżej

fot. ZDM
fot. ZDM

Miasto wykonało kolejny krok w kierunku wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania na Łazarzu.

Właśnie rozstrzygnięto przetarg na opracowanie projektu organizacji ruchu oraz parkowania na obszarze osiedla św. Łazarz. Zmiany były konsultowane z mieszkańcami, podczas spotkań czy drogą mailową swoją opinię wyraziło kilkaset osób.

Problem z parkowaniem to od dawna zmora Łazarza. Urzędnicy chcą uporządkować tę kwestię m.in. poprzez zmiany w organizacji ruchu i wprowadzenie ulic jednokierunkowych. Ma to pozwolić na wyznaczenie nowych miejsc parkingowych i ograniczyć pozostawianie pojazdów w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

Dodatkowo wydłużenie czasu przejazdu przez łazarskie ulice ma uczynić nieopłacalnym czasowo ruch tranzytowy przez tę dzielnicę.

- Zmiany na terenie Łazarza były zaprezentowane w trzech wariantach. Pierwszy (W1) zakłada zmiany wyłącznie na obszarze tzw. Dolnego Łazarza. Zmiany w organizacji ruchu na Łazarzu związane z wdrożeniem SPP rozpoczną się od realizacji wariantu W1, który w konsultacjach społecznych zyskał duże poparcie mieszkańców przy zaledwie kilku głosach przeciwnych jego wprowadzeniu. Wariant ten został również zarekomendowany przez Radę Osiedla Św. Łazarz - informują urzędnicy.

Szczegółowy projekt zmian ma powstać do końca roku, a realizację przewidziano na lata 2019-21.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro