Reklama

Eksploratorzy w opuszczonym budynku odkryli zdjęcia dawnego Poznania

fot. Ciemna Strona Poznania
fot. Ciemna Strona Poznania

Niesamowitą kolekcję slajdów ze zdjęciami dawnego Poznania odkryli ostatnio eksploratorzy w jednym z opuszczonych budynków. Zdjęcia zostały zabezpieczone, a następnie zdigitalizowane.

O poznańskich eksploratorach, którzy filmy ze swoich wypraw, publikują pod nazwą Project Explore, pisaliśmy już kilkukrotnie. W jednym z ostatnio eksplorowanych budynków eksploratorzy odkryli kartony pełne slajdów ze zdjęciami dawnego Poznania -Nie mogłem pozwolić, aby te zdjęcia przepały bezpowrotnie zagrzebane w stercie gruzu lub zniszczone przez nie szanujących cudzej własności wandali. Postanowiłem zająć się nimi, zeskanować i podzielić w Wami tym niesamowitym odkryciem - wyjaśnia Jan ze strony Ciemna Strona Poznania.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Wszystkie zdigitalizowane zdjęcia można obejrzeć w tym miejscu, ale autor zapowiada, że trwają prace nad digitalizacją kolejnych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
15.71 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro