Reklama

Protest pracowników niemedycznych szpitala przy ul. Długiej. "Mamy prawo godnie żyć"

W poniedziałek miała miejsce manifestacja pracowników, zwykle pomijanych w rozmowach dotyczących sytuacji w służbie zdrowia.

Poniedziałkowy protest został zorganizowany przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Inicjatywa Pracownicza. O godzinie 14:00, przed wejściem do szpitala przy ul. Długiej zebrało się kilkadziesiąt osób. Wśród nich sprzątaczki, salowe, portierki, księgowe, archiwiści. - Bez naszej pracy nie funkcjonuje szpital - zauważa jedna z uczestniczek pikiety.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Do protestu pracowników szpitala przy ul. Długiej przyłączyli się także pracownicy innych placówek. Uczestnicy manifestacji uważają, że ich praca jest niedoceniana. Przez ostatnie 12 lat otrzymali 160 zł brutto podwyżki, w tym 100 zł w zeszłym roku. - Jeżeli pielęgniarki i lekarze mogą mieć lepiej, to dlaczego my nie mamy mieć - mówi jeden z protestujących.

Zakładowy Związek Pracowników Niemedycznych w szpitalu przy ul. Długiej liczy 130 osób. Setka z nich zapisała się doń w przeciągu ostatniego miesiąca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
15.11 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro