Reklama
Reklama

Zerwana sieć trakcyjna. Centrum Poznania bez tramwajów!

fot. Bergamote @ TT
fot. Bergamote @ TT

Najprawdopodobniej za awarią zasilania i zablokowanie tras tramwajowych w centrum odpowiada... ciężarówka z budowy na św. Marcinie.

- Nie mamy jeszcze podpisanego oświadczenia w tej sprawie, więc nie możemy nic oficjalnie powiedzieć - dowiedzieliśmy się w Nadzorze Ruchu MPK. Nieoficjalnie mówi się jednak, że przyczyną zerwania sieci jest przyczyna obca, a konkretnie dźwig na ciężarówce, która wyjeżdżała z budowy św. Marcina. To on miał przerwać przewody.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Służby działają na miejscu, jednak ich pole manewru przy burzy, która właśnie nawiedziła Poznań, jest ograniczone. Jak długo może potrwać ta awaria? - Aż pogoda nie pozwoli mi wysłać ludzi do pracy przy prądzie - usłyszeliśmy od dyżurnego.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 16.07.2018 r., godz. 16.36
    Aktualizacja
    poniedziałek, 16.07.2018 r., godz. 16.36
    Jak informuje MPK, tramwaje już ruszyły. Pierwsza część o 16:30, druga o 16:35. Nie ma jednak możliwości, by bimby od razu wróciły do swoich rozkładów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
66.32 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro