Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
3 0
Reklama

Pussy Riot przerwały mecz finałowy Mistrzostw Świata

BS
niedziela, 15.07.2018 r.
godz. 20.49
BS | niedziela, 15.07.2018 r., godz. 20.49
Pussy Riot przerwały mecz finałowy Mistrzostw Świata
fot. Edim Sport/YouTube

W niedzielę na stadionie w Moskwie zakończyły się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. W pewnym momencie mecz został przerwany przez cztery osoby, które wbiegły na boisko. Do happeningu przyznała się punkowo-feministyczna grupa Pussy Riot.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1023 hPa
JUTRO
pogoda
3°C 1017 hPa
POJUTRZE
pogoda
5°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W finałowym meczu zmierzyła się Francja i Chorwacja, a po ciekawym spotkaniu Mistrzem Świata została Francja, która pokonała Chorwatów 4:2. Mecz obserwowało wielu oficjeli, oczywiście nie mogło wśród nich zabraknąć Władimira Putina. To postanowiły wykorzystać aktywistki Pussy Riot, które zorganizowały happening "Milicjant wchodzi do gry". 

W drugiej połowie meczu na boisko wbiegły cztery osoby przebrane za rosyjskich milicjantów. Ochrona szybko uporała się z usunięciem intruzów, ale przekaz Pussy Riot szybko rozchodzi się na świecie. Aktywistki za pośrednictwem sieci społecznościowych poinformowały, że są autorkami happeningu i upominają się o uwolnienie więźniów politycznych, rezygnację z karania za aktywność w Internecie, zaprzestanie aresztowań w trakcie manifestacji politycznych, dopuszczenie opozycji politycznej oraz zaprzestanie fabrykowania spraw kryminalnych przeciwko opozycji politycznej.

Prawdopodobnie wszystkie zatrzymane osoby trafiły na posterunek rosyjskiej milicji. 

Reklama