Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 0
Reklama

Tomasz Lewandowski będzie wspólnym kandydatem Lewicy na prezydenta Poznania

j
niedziela, 15.07.2018 r.
godz. 16.30
j | niedziela, 15.07.2018 r., godz. 16.30
Tomasz Lewandowski będzie wspólnym kandydatem Lewicy na prezydenta Poznania

Rekomendacji Lewandowskiemu udzielił w niedzielę zarząd wojewódzki SLD.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1023 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1032 hPa
POJUTRZE
pogoda
13°C 1031 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Do dziś ważyły się losy udzielenia przez SLD oficjalnego poparcia Tomaszowi Lewandowskiemu. Przypomnijmy, że tarcia miały dotyczyć miejsc na listach do rady miasta. SLD zaproponowany podział nazwał krzywdzącym i zapowiedział, że jeśli nie dojdą do porozumienia - wystawią własnego kandydata. Kilka dni temu miejskie struktury Sojuszu poinformowały, że do wyborów pójdą same z własnym kandydatem na prezydenta i własnymi listami do Rady Miasta. Nie idąc pod szyldem SLD nie wspieramy naszej listy do sejmiku, czyli okręg wyborczy poznański będzie osłabiony w ten sposób, że wyborca szukający listy SLD do miasta nie znajdzie – tłumaczył Marek Niedbała, SLD.

Przypominamy, że zapowiadano, iż ramienia SLD o fotel prezydenta Poznania ma powalczyć przewodniczący poznańskich struktur Bartosz Kaczmarek, co oznaczałoby, że o fotel prezydenta Poznania walczyłoby dwóch kandydatów lewicy. Ostateczną decyzję podjęła w niedzielę rada wojewódzka partii. Tomasz Lewandowski będzie wspólnym kandydatem Lewicy na prezydenta Poznania.

Oficjalnie o fotel prezydenta Poznania powalczą - obecny prezydent Jacek Jaśkowiak z poparciem PO i Nowoczesnej, kandydat PiS Tadeusz Zysk, kandydatka Koalicji Prawo do Miasta Dorota Bonk-Hammermeister oraz Jarosław Pucek, którego oficjalnie poparł Ryszard Grobelny i cały Poznański Ruch Obywatelski.

Reklama